Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sarah Wootton (stroke), Elizabeth Rine, Georgia McConchie-Murray, Malindi Gammon + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Robin Crooks & Karen Verwey
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Hannah Mercer (stroke), Kellie Hageman, Victoria Hutt, Isla Stephenson + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sarah Wootton (stroke), Elizabeth Rine, Georgia McConchie-Murray, Malindi Gammon + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Tonkin
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Duncan Grant
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Alyssa Towler (stroke), Gina Jansen van Nieuwenhuizen, Kate Elvy, Lily-Anne Reid + Zoe Stubbing (cox)
Coached by: Chr
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Duncan Grant
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
Social