Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Judith Hamilton & Abbey Roberts
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake & Lauren Tilson
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Tom Clark & Alastair Riddle
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins & Peter Simmons
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Judith Hamilton & Abbey Roberts
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Josh Wedlake & Sam Stewart
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Josh Wedlake & Sam Stewart
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake & Lauren Tilson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#3
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
Social