You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Michelle Munro & Rebecca Green
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Katrina Simon
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Judith Hamilton & Abbey Roberts
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Tonkin
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Timothy Zouch & Ian Mason
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#14
AKLC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#3
WREC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Michael Berry
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Judith Hamilton And Abbey Roberts & Peter Fraser
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Michael Berry
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#6
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sarah Wootton (stroke), Elizabeth Rine, Georgia McConchie-Murray, Malindi Gammon + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#27
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#4
PET*
Composite crew. Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#13
AKLC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#52
AKLC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Anthony Berkers
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#23
WESC
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Sam Jackson
|
Social