Draft race schedule: N.I. Club Champs

This is the race schedule for the 2018 North Island Club Championships.

The following schedule is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Gender mixed
Class School Masters
Club (ability)
Club (other)
Boat and and
Seats

IMPORTANT: this schedule shows races from both regattas in the combined regatta being held for the Cambridge Town Cup (Fri-Sun) and North Island Club Championships (Sat-Mon). There are races from both regattas on Sat & Sun.

Friday, 26th January 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 09:30 1 B U17 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
B 09:34       Race: 2  
C 09:38       Race: 3  
D 09:42       Race: 4  
E 09:46 3 G U17 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
F 09:50       Race: 2  
G 09:54 6 B U15 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
H 09:58       Race: 2  
I 10:02       Race: 3  
J 10:06       Race: 4  
K 10:10 9 G U15 4X+
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
L 10:14       Race: 2  
M 10:18       Race: 3  
N 10:22       Race: 4  
O 10:26       Race: 5  
P 10:30       Race: 6  
Q 10:34 12 B U18 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
R 10:38       Race: 2  
S 10:42       Race: 3  
T 10:46 14 G U18 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
U 10:50       Race: 2  
V 10:54       Race: 3  
W 10:58       Race: 4  
X 11:02 15 B U16 4X+
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
Y 11:06       Race: 2  
Z 11:10       Race: 3  
A 11:14       Race: 4  
B 11:18       Race: 5  
C 11:22       Race: 6  
D 11:26 17 G U16 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
E 11:30       Race: 2  
F 11:34       Race: 3  
G 11:38       Race: 4  
H 11:42 24 G U17 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
I 11:46       Race: 2  
J 11:50       Race: 3  
K 11:54       Race: 4  
L 11:58 26 G U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
M 12:02       Race: 2  
N 12:06       Race: 3  
O 12:10       Race: 4  
P 12:14 28 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
Q 12:18       Race: 2  
R 12:22       Race: 3  
S 12:26 31 G U18 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
T 12:30       Race: 2  
U 12:34 33 B U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
V 12:38       Race: 2  
W 12:42       Race: 3  
X 12:46       Race: 4  
Y 12:50 36 G U16 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Z 12:54       Race: 2  
A 12:58 39 B U17 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
B 13:02       Race: 2  
C 13:06       Race: 3  
D 13:10       Race: 4  
E 13:14 40 G U17 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
F 13:18       Race: 2  
G 13:22       Race: 3  
H 13:26       Race: 4  
I 13:30       Race: 5  
J 13:34 41 B U15 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
K 13:38       Race: 2  
L 13:42 46 B U18 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
M 13:46       Race: 2  
N 13:50 47 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
O 13:54       Race: 2  
P 13:58 49 G U16 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
Q 14:02       Race: 2  
R 14:06       Race: 3  
S 14:10       Race: 4  
T 14:14       Race: 5  
U 14:18 52 B U16 2X
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
V 14:22       Race: 2  
W 14:26       Race: 3  
X 14:30       Race: 4  
Y 14:34       Race: 5  
Z 14:38       Race: 6  
A 14:42 55 G U18 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
B 14:46       Race: 2  
C 14:50       Race: 3  
D 14:54       Race: 4  
E 14:58 58 B U18 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
F 15:02       Race: 2  
G 15:06       Race: 3  
H 15:10       Race: 4  
I 15:14 61 G U15 2X
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
J 15:18       Race: 2  
K 15:22       Race: 3  
L 15:26       Race: 4  
M 15:30       Race: 5  
N 15:34       Race: 6  
O 15:38 63 B U15 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
P 15:42       Race: 2  
Q 15:46       Race: 3  
R 15:50       Race: 4  
S 15:54       Race: 5  
T 15:58 65 G U17 8+
heat
Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
U 16:02       Race: 2  
V 16:06 70 B U17 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
W 16:10       Race: 2  
X 16:14 71 G U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
Y 16:18       Race: 2  
Z 16:22       Race: 3  
A 16:26 74 B U18 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
B 16:30       Race: 2  
C 16:34       Race: 3  
D 16:38       Race: 4  
E 16:42 78 G U15 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
F 16:46       Race: 2  
G 16:50       Race: 3  
H 16:54 80 B U16 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
I 17:02       Race: 2  
J 17:06       Race: 3  

Saturday, 27th January 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:15 2 W Int 8+
heat
Race: 1 All->Final
B 07:19 4 W Clb 4+
heat
Race: 1 All->Final
C 07:23 5 M Nov 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
D 07:27       Race: 2  
E 07:31       Race: 3  
F 07:35       Race: 4  
G 07:39 8 W Snr 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
H 07:43       Race: 2  
I 07:47 10 W Nov 2X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
J 07:51       Race: 2  
K 07:55       Race: 3  
L 07:59       Race: 4  
M 08:03       Race: 5  
N 08:07       Race: 6  
O 08:11       Race: 7  
P 08:15       Race: 8  
Q 08:19 82 G U18 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
R 08:23       Race: 2  
S 08:27 11 M Int 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
T 08:31       Race: 2  
U 08:35 13 M Clb 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
V 08:39       Race: 2  
W 08:43 37 W Prm 1X
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 08:47       Race: 2  
Y 08:51 38 M Prm 1X
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Z 08:55       Race: 2  
A 08:59 20 W Prm 2-
heat
Race: 1 All->Final
B 09:03 21 M Prm 2-
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
C 09:07       Race: 2  
D 09:11 86 B U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
E 09:15       Race: 2  
F 09:19       Race: 3  
G 09:23       Race: 4  
H 09:27 16 W Snr 2-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
I 09:31       Race: 2  
J 09:35 19 M Snr 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
K 09:39       Race: 2  
L 09:43 87 G U17 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
M 09:47       Race: 2  
N 09:51       Race: 3  
O 09:55       Race: 4  
P 09:59       Race: 5  
Q 10:03 90 B U17 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
R 10:07       Race: 2  
S 10:11       Race: 3  
T 10:15 91 G U15 8X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
U 10:19       Race: 2  
V 10:23       Race: 3  
W 10:27 23 W Int 2X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 10:31       Race: 2  
Y 10:35       Race: 3  
Z 10:39       Race: 4  
A 10:43 25 M Nov 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7->Repechage
B 10:47       Race: 2  
C 10:51       Race: 3  
D 10:55       Race: 4  
E 10:59       Race: 5  
F 11:03 27 M Clb 2-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
G 11:07       Race: 2  
H 11:11 29 W Nov 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
I 11:15       Race: 2  
J 11:19       Race: 3  
K 11:23       Race: 4  
L 11:27 94 G U16 2X
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
M 11:31       Race: 2  
N 11:35       Race: 3  
O 11:39       Race: 4  
P 11:43       Race: 5  
Q 11:47       Race: 6  
R 11:51 95 B U16 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
S 11:55       Race: 2  
T 11:59       Race: 3  
U 12:03       Race: 4  
V 12:07 30 M Snr 2-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
W 12:11       Race: 2  
X 12:15 32 W Clb 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage
Y 12:19       Race: 2  
Z 12:23       Race: 3  
A 12:27 34 M Int 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage
B 12:31       Race: 2  
C 12:35       Race: 3  
D 12:39       Race: 4  
E 12:43       Race: 5  
F 12:47       Race: 6  
G 12:51 98 B U15 8X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
H 12:55       Race: 2  
I 12:59 43 M Clb 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
J 13:03       Race: 2  
K 13:07       Race: 3  
L 13:11 44 W Nov 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
M 13:15       Race: 2  
N 13:19       Race: 3  
O 13:23 45 W Snr 2X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
P 13:27       Race: 2  
Q 13:31 48 W Clb 2-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
R 13:35       Race: 2  
S 13:39 50 W Int 4X+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
T 13:43       Race: 2  
U 13:47 51 M Clb 4X-
heat
Race: 1 All->Final
V 13:51 53 M Nov 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
W 13:55       Race: 2  
X 13:59 54 M Snr 2X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X         Race: 2  
Y 14:03       Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Y         Race: 2  
Z 14:07 57 W Snr 4-
heat
Race: 1 All->Final
A 14:11 103 M U19 4+
heat
Race: 1 All->Final
B 14:15 1 B U17 1X
final
Race: B  
C 14:19       Race: A  
D 14:23 3 G U17 4+
final
Race: A  
E 14:27 60 M Snr 4-
heat
Race: 1 All->Final
F 14:31 64 W U20 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
G 14:35       Race: 2  
H 14:39 6 B U15 2X
final
Race: B  
I 14:43       Race: A  
J 14:47 66 W Clb 4X-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
K 14:51       Race: 2  
L 14:55 9 G U15 4X+
final
Race: C  
M 14:59       Race: B  
N 15:03       Race: A  
O 15:07 67 M Int 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
P 15:11       Race: 2  
Q 15:15       Race: 3  
R 15:19 12 B U18 2-
final
Race: A  
S 15:23 14 G U18 2X
final
Race: B  
T 15:27       Race: A  
U 15:31 73 M U20 1X
heat
Race: 1 All->Final
V 15:35 76 W Nov 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
W 15:39       Race: 2  
X 15:43       Race: 3  
Y 15:47       Race: 4  
Z 15:51 77 W Int 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
A 15:55       Race: 2  
B 15:59 15 B U16 4X+
final
Race: C  
C 16:03       Race: B  
D 16:07       Race: A  
E 16:11 81 M Int 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
F 16:15       Race: 2  
G 16:19 88 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage
H 16:23       Race: 2  
I 16:27       Race: 3  
J 16:31 83 M Clb 8+
heat
Race: 1 All->Final
K 16:35 17 G U16 1X
final
Race: B  
L 16:39       Race: A  
M 16:43 92 W Int 1X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
N 16:47       Race: 2  
O 16:51       Race: 3  
O         Race: 4  
P 16:55       Race: 3  
P         Race: 4  
Q 16:59 93 M Int 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage
R 17:03       Race: 2  
S 17:07       Race: 3  
T 17:11 22 B U17 8+
final
Race: A  
U 17:15 24 G U17 4X+
final
Race: B  
V 17:19       Race: A  
W 17:23 96 W Clb 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 17:27       Race: 2  
Y 17:31 97 M Clb 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
Z 17:35       Race: 2  
A 17:39       Race: 3  
B 17:43 26 G U15 4+
final
Race: B  
C 17:47       Race: A  
D 17:51 101 G U18 8+
heat
Race: 1 All->Final
E 17:55       Race: 2 - - CANCELLED - -
F 17:59 102 B U18 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
G 18:03       Race: 2  

Sunday, 28th January 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:15 5 M Nov 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
B 07:19       Race: 2  
C 07:23       Race: 3  
D 07:27       Race: 4  
E 07:31 28 B U18 4X+
final
Race: A  
F 07:35 8 W Snr 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
G 07:39       Race: 2  
H 07:43 10 W Nov 2X
repechage
Race: 1 1->Semi-Final; Rest Eliminated
I 07:47       Race: 2  
J 07:51       Race: 3  
K 07:55       Race: 4  
L 07:59       Race: 5  
M 08:03       Race: 6  
N 08:07       Race: 7  
O 08:11       Race: 8  
P 08:15 11 M Int 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
Q 08:19 13 M Clb 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
R 08:23       Race: 2  
S 08:27 31 G U18 2-
final
Race: A  
T 08:31 16 W Snr 2-
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
U 08:35 19 M Snr 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
V 08:39       Race: 2  
Y 08:43 37 W Prm 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
08:47       Race: 2  
W 08:51 21 M Prm 2-
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
X 08:55       Race: 2  
B 08:59 33 B U16 4+
final
Race: B  
C 09:03       Race: A  
D 09:07 36 G U16 8+
final
Race: A  
E 09:11 39 B U17 2X
final
Race: B  
F 09:15       Race: A  
G 09:19 40 G U17 1X
final
Race: B  
H 09:23       Race: A  
I 09:27 41 B U15 8+
final
Race: A  
J 09:31 23 W Int 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
K 09:35       Race: 2  
L 09:39       Race: 3  
M 09:43       Race: 4  
N 09:47 25 M Nov 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
O 09:51       Race: 2  
P 09:55       Race: 3  
Q 09:59 46 B U18 4+
final
Race: A  
R 10:03 47 G U18 4+
final
Race: A  
R 10:07 27 M Clb 2-
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
T 10:11 29 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
U 10:15       Race: 2  
V 10:19       Race: 3  
W 10:23       Race: 4  
X 10:27 30 M Snr 2-
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Y 10:31       Race: 2  
Z 10:35 32 W Clb 2X
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
A 10:39       Race: 2  
B 10:43 34 M Int 2X
repechage
Race: 1 1->Semi-Final; Rest Eliminated
C 10:47       Race: 2  
D 10:51       Race: 3  
E 10:55       Race: 4  
F 10:59 49 G U16 4X+
final
Race: B  
G 11:03       Race: A  
H 11:07 52 B U16 2X
final
Race: C  
I 11:11       Race: B  
J 11:15       Race: A  
K 11:19 55 G U18 1X
final
Race: B  
L 11:23       Race: A  
M 11:27 58 B U18 1X
final
Race: B  
N 11:31       Race: A  
N 11:35 43 M Clb 2X
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
P 11:39 44 W Nov 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
Q 11:43 61 G U15 2X
final
Race: C  
R 11:47       Race: B  
S 11:51       Race: A  
T 11:55 63 B U15 4X+
final
Race: B  
U 11:59       Race: A  
V 12:03 45 W Snr 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
W 12:07       Race: 2  
X 12:11 48 W Clb 2-
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
Y 12:15       Race: 2  
Z 12:19 50 W Int 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
A 12:23       Race: 2  
B 12:27 53 M Nov 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
C 12:31       Race: 2  
D 12:35 65 G U17 8+
final
Race: A  
E 12:39 70 B U17 4+
final
Race: A  
F 12:43 54 M Snr 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
G 12:47       Race: 2  
H 12:51 64 W U20 1X
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
I 12:55 66 W Clb 4X-
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
J 12:59       Race: 2  
K 13:03 67 M Int 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
L 13:07       Race: 2  
M 13:11 71 G U16 4+
final
Race: A  
N 13:15 74 B U18 2X
final
Race: B  
O 13:19       Race: A  
P 13:23 78 G U15 8+
final
Race: A  
Q 13:27 80 B U16 8+
final
Race: A  
R 13:31 82 G U18 4X+
final
Race: A  
S 13:35 86 B U15 4+
final
Race: B  
T 13:39       Race: A  
U 13:43 87 G U17 2X
final
Race: B  
V 13:47       Race: A  
W 13:51 76 W Nov 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
X 13:55       Race: 2  
Y 13:59       Race: 3  
Z 14:03       Race: 4  
A 14:07 77 W Int 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
B 14:11       Race: 2  
B 14:15 88 M Nov 4+
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
C 14:19       Race: 2  
D 14:23 90 B U17 4X+
final
Race: A  
E 14:27 81 M Int 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
F 14:31       Race: 2  
G 14:35 91 G U15 8X+
final
Race: A  
H 14:39 94 G U16 2X
final
Race: C  
I 14:43       Race: B  
J 14:47       Race: A  
K 14:51 95 B U16 1X
final
Race: B  
L 14:55       Race: A  
M 14:59 98 B U15 8X+
final
Race: A  
N 15:03 38 M Prm 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
O 15:07       Race: 2  
P 15:11 10 W Nov 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
Q 15:15       Race: 2  
R 15:19 92 W Int 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
S 15:23       Race: 2  
T 15:27       Race: 3  
U 15:31       Race: 4  
V 15:35 93 M Int 1X
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
W 15:39       Race: 2  
Z 15:43 97 M Clb 1X
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
A 15:47 96 W Clb 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
B 15:51       Race: 2  
C 15:55 29 W Nov 4X+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
D 15:59       Race: 2  
G 16:03 101 G U18 8+
final
Race: A  
H 16:07 102 B U18 8+
final
Race: A  
X 16:11 5 M Nov 4X+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
Y 16:15       Race: 2  
E 16:19 34 M Int 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
F 16:23       Race: 2  
I 16:27 23 W Int 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
J 16:31       Race: 2  
M 16:45 43 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
N 16:49       Race: 2  
O 16:53 76 W Nov 4+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
P 16:57       Race: 2  
Q 17:06 67 M Int 4X+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
R 17:10       Race: 2  
S 17:23 88 M Nov 4+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
T 17:27       Race: 2  
U 17:42 32 W Clb 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
V 17:46       Race: 2  
W 17:50 92 W Int 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
X 17:54       Race: 2  
Y 17:58 97 M Clb 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
Z 18:02       Race: 2  
A 18:06 93 M Int 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
B 18:10       Race: 2  
K 18:23 25 M Nov 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
L 18:27       Race: 2  
C 18:31 44 W Nov 8+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
D 18:35       Race: 2  

Monday, 29th January 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:10 2 W Int 8+
final
Race: A  
B 07:20 4 W Clb 4+
final
Race: A  
C 07:25 5 M Nov 4X+
final
Race: B  
D 07:30       Race: A  
E 07:40 7 M U22 2-
final
Race: A  
F 07:50 8 W Snr 1X
final
Race: A  
G 07:55 10 W Nov 2X
final
Race: B  
H 08:00       Race: A  
I 08:10 11 M Int 8+
final
Race: A  
J 08:20 13 M Clb 4+
final
Race: A  
K 08:30 16 W Snr 2-
final
Race: A  
L 08:40 18 W U22 2-
final
Race: A  
M 08:50 19 M Snr 1X
final
Race: A  
N 09:00 20 W Prm 2-
final
Race: A  
O 09:05 21 M Prm 2-
final
Race: B  
P 09:10       Race: A  
Q 09:15 23 W Int 2X
final
Race: B  
R 09:20       Race: A  
R 09:25 25 M Nov 2X
final
Race: B  
S 09:30       Race: A  
T 09:40 27 M Clb 2-
final
Race: A  
U 09:45 29 W Nov 4X+
final
Race: B  
V 09:50       Race: A  
W 10:00 30 M Snr 2-
final
Race: A  
X 10:05 32 W Clb 2X
final
Race: B  
Y 10:10       Race: A  
Z 10:15 34 M Int 2X
final
Race: B  
A 10:20       Race: A  
B 10:30 35 M U22 2X
final
Race: A  
C 10:35 37 W Prm 1X
final
Race: B - - CANCELLED - -
D 10:40       Race: A  
E 10:45 38 M Prm 1X
final
Race: B  
F 10:50       Race: A  
G 11:00 42 W U22 2X
final
Race: A  
H 11:05 43 M Clb 2X
final
Race: B  
I 11:10       Race: A  
J 11:15 44 W Nov 8+
final
Race: B  
K 11:20       Race: A  
L 11:30 45 W Snr 2X
final
Race: A  
M 11:40 48 W Clb 2-
final
Race: A  
N 11:50 50 W Int 4X+
final
Race: A  
O 12:00 51 M Clb 4X-
final
Race: A  
P 12:10 53 M Nov 8+
final
Race: A  
Q 12:20 54 M Snr 2X
final
Race: A  
R 12:30 56 W Prm 4-
final
Race: A  
S 12:40 57 W Snr 4-
final
Race: A  
T 12:50 103 M U19 4+
final
Race: A  
U 12:55 104 W U19 4+
final
Race: A  
V 13:50 59 M Prm 4-
final
Race: A  
W 14:00 60 M Snr 4-
final
Race: A  
X 14:10 62 M U22 1X
final
Race: A  
Y 14:20 64 W U20 1X
final
Race: A  
Z 14:30 66 W Clb 4X-
final
Race: A  
A 14:35 67 M Int 4X+
final
Race: B  
B 14:40       Race: A  
C 14:50 68 M Prm 2X
final
Race: A  
D 15:00 69 W Prm 2X
final
Race: A  
E 15:10 72 W U22 1X
final
Race: A  
F 15:20 73 M U20 1X
final
Race: A  
G 15:30 75 W Snr 4X-
final
Race: A  
H 15:35 76 W Nov 4+
final
Race: B  
I 15:40       Race: A  
J 15:50 77 W Int 4+
final
Race: A  
K 16:00 79 W Clb 8+
final
Race: A  
L 16:10 81 M Int 4+
final
Race: A  
M 16:20 83 M Clb 8+
final
Race: A  
16:25 84 W Prm 4X-
final
Race: A  
N 16:30 85 M Snr 4X-
final
Race: A  
O 16:35 88 M Nov 4+
final
Race: B  
P 16:40       Race: A  
Q 16:50 89 M Prm 4X-
final
Race: A  
R 16:55 92 W Int 1X
final
Race: B  
S 17:00       Race: A  
T 17:05 93 M Int 1X
final
Race: B  
U 17:10       Race: A  
V 17:20 96 W Clb 1X
final
Race: A  
W 17:25 97 M Clb 1X
final
Race: B  
X 17:30       Race: A  
Y 17:40 99 W Snr 8+
final
Race: A  
Y   100 M Snr 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.