You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:15.88)
- Repechage 1: placed 2nd (7:52.64)
- A Final: placed 7th (7:37.51)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (7:04.18)
- Repechage 1: placed 1st (7:33.75)
- A Final: placed 2nd (7:21.99)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Giacomo Galano
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (8:08.26)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (8:06.60)
- Repechage 1: placed 2nd (8:06.23)
- A Final: placed 7th (8:18.49)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (7:51.98)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (8:11.12)
- Repechage 1: placed 2nd (8:15.44)
- A Final: placed 8th (8:52.68)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 6th (9:14.21)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 3rd (8:28.30)
- Repechage 2: placed 3rd (8:41.62)
- Semi-final 2: placed 7th (8:57.47)
- B Final: placed 2nd (8:56.35)
Crew
#1
WESC
Coached by: Glenn Barwick
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:10.20)
- Repechage 1: placed 2nd (8:15.28)
- A Final: placed 5th (8:33.93)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (6:51.18)
- Repechage 1: placed 2nd (6:48.21)
- A Final: placed 8th (7:14.84)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (6:54.77)
Crew
#1
WESC
Coached by: Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (8:26.55)
- Repechage 1: placed 2nd (8:17.62)
Crew
#1
WESC
Coached by: Samuel Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (8:48.04)
- Repechage 1: placed 1st (8:28.23)
- Semi-final 1: placed 5th (8:31.35)
- B Final: placed 1st (8:07.71)
Crew
#1
WESC
Jesse Homer-Pilcher (stroke), Mark Lawrence, Joshua Shields, Nathan Smith + Phillipp Grunenberg (cox)
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (7:49.71)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (8:30.04)
- Semi-final 1: placed 2nd
- A Final: placed 3rd (8:04.85)
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 4th (7:53.58)
Crew
#1
WESC
Olivia Couillault (stroke), Niamh McHugh, Rosie Ireland, Kate Jordan, Georgia Gibson, Eva Millar, Lotte Hart, Hannah Bailey + Savannah Barrack (cox)
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 6th (8:21.89)
Crew
#1
WESC
Curtis Rapley (stroke), Jostien Leota-Butler, Ethan Horne, Erik Koefoed, Cameron Patten, Hamish Horne, Giacomo Galano, Samuel Wojcik + Amber Fordham (cox)
Coached by: David Neuhaus
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 4th (7:04.49)
Social