You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 4: placed 2nd (8:02.77)
- Semi-final 1: placed 4th (8:58.41)
- A Final: placed 3rd (8:33.07)
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 1st (7:57.51)
- Semi-final 2: placed 5th (9:08.38)
- B Final: placed 3rd (8:47.45)
Crew
#2
WKOC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 4th (8:13.43)
- Repechage 2: placed 2nd (8:51.43)
- Semi-final 2: result (DNF)
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 6th (8:09.04)
- Repechage 1: placed 4th (9:23.49)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 2nd (8:38.14)
- Semi-final 2: placed 6th (9:44.83)
- B Final: placed 8th (10:36.46)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 5th (7:30.79)
- Repechage 1: placed 4th (7:52.15)
Crew
#3
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 5th (7:20.99)
- Repechage 1: scratched
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 4th (8:16.80)
- Repechage 1: placed 3rd (8:45.50)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 2nd (7:26.73)
- Semi-final 1: placed 2nd
- A Final: placed 3rd (7:45.30)
Crew
#2
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 5: placed 1st (7:35.04)
- Semi-final 3: placed 2nd
- A Final: placed 6th (7:51.95)
Crew
#3
WKOC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 1st (7:43.88)
- Semi-final 2: placed 5th
- B Final: placed 3rd (8:01.71)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 8th (8:24.45)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 5th (7:15.70)
- Repechage 1: placed 1st (7:31.83)
- Semi-final 1: placed 6th (7:21.94)
- B Final: placed 2nd (7:17.88)
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 4th (7:16.82)
- Semi-final 1: placed 7th (7:30.01)
- B Final: placed 4th (7:21.67)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 3rd (9:05.05)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 1st (8:12.46)
- Quarter-final 3: placed 1st (8:48.07)
- Semi-final 1: placed 4th (9:04.08)
- A Final: placed 3rd (8:30.29)
Crew
#2
WKOC
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 7: placed 5th (8:52.67)
- Repechage 1: placed 2nd (8:49.58)
- Quarter-final 2: placed 7th (9:38.60)
- D Final: placed 4th (9:45.86)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 3rd (7:37.56)
- Semi-final 2: placed 4th (7:39.83)
- A Final: placed 6th (7:34.33)
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 4th (7:48.17)
- Semi-final 2: placed 5th (8:06.00)
- B Final: placed 7th (8:02.08)
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 5th (7:53.67)
- Repechage 1: placed 2nd (7:31.41)
- Semi-final 2: result (DNS)
Crew
#1
WKOC
Hayden Evans (stroke), Isaac Kim, Oliver Surridge, Luke Buckley, Alex Pollock, Regan Joyce, Seamus Foley, Rohan Singh + Michael Moloney (cox)
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 5th (7:13.96)
- Repechage 1: placed 4th (7:06.11)
Crew
#1
WKOC
Madeleine Shale (stroke), Grace Wilson, Ava Dillon, Rebecca Wallace, Katie McLeod, Hannah Nelson, Renee West, Imogen Pilditch + Phillipa Wilson (cox)
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: scratched
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 1st (8:10.49)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:32.57)
- A Final: placed 8th (8:46.11)
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 6th (9:34.67)
- Repechage 1: result (DNS)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 1st (6:50.51)
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 6th (7:19.90)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 3rd (8:12.96)
- Repechage 1: placed 1st (7:55.10)
- A Final: placed 1st (7:31.28)
Crew
#2
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 4th
- Repechage 1: placed 4th (9:13.98)
- A Final: placed 8th (9:13.84)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 2nd (9:44.68)
- Semi-final 1: placed 7th
- B Final: placed 7th (9:36.48)
Crew
#2
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 1st (8:51.54)
- Semi-final 1: placed 2nd
- A Final: placed 2nd (8:31.85)
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 2nd (9:04.73)
- Semi-final 2: placed 4th
- A Final: placed 4th (8:41.35)
Crew
#1
WKOC
Lisa Weight (stroke), Siena Lowry, Elizabeth Mouncher, Denee Read, Eva Parker, Kalanie Kara, Alex Baldwin, Emily Gordon + Lauren King (cox)
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: scratched
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 1st (7:47.23)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 4th (7:37.11)
- Repechage 1: placed 1st (7:31.51)
- A Final: placed 4th (7:37.99)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 5th (7:47.13)
- Repechage 1: placed 3rd (7:11.43)
- A Final: placed 6th (7:17.15)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 1st (7:52.81)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:14.59)
- A Final: placed 3rd (7:47.06)
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 5th (8:44.55)
- Repechage 2: placed 4th (8:24.90)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 6th (8:53.12)
- Repechage 2: placed 2nd (9:05.89)
- Semi-final 2: placed 5th
- B Final: placed 2nd (8:39.12)
Crew
#2
WKOC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 2nd (8:36.39)
- Semi-final 1: placed 3rd
- A Final: placed 2nd (8:03.24)
Crew
#3
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 4: result (DNF)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 1st (9:26.46)
- Semi-final 1: placed 1st (NTT)
- A Final: placed 1st (9:13.42)
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 6th (10:39.54)
- Repechage 1: scratched
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 1st (7:34.77)
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Mitchell Cateley (stroke), Callum Windley, Martin Tamoaieta, Jarod Fleming, Tyson Lowry, Sam Scantlebury, Matthew Cranefield, Benjamin Haworth + Caleb Shepherd (cox)
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 7th
Crew
#1
WKOC
Hannah Fielding (stroke), Rachel Kennedy, Alex Stefanovski, Bronwyn Walsh, Stefanie Baker-Burns, Salome Ulrich, Olivia Warlow, Marlene Mangeolle + Emma Barker (cox)
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 1st (7:53.02)
Crew
#1
WKOC
Henry Wills (stroke), Matthew Handford, Thomas Bedford, James Ingham, Will Guest, Jean Noury, Elliot Rhodes, Daniel Tomlinson + Sarah Best (cox)
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 1st (6:43.40)
Crew
#2
WKOC
Jack O'Leary (stroke), Joshua Earl, Karl Manson, Daniel Bridgwater, Willian Giaretton, Tom Kerr, Heath Shepherd, Sheldon Noyce + Jemima Hylton (cox)
Coached by: David Littlejohn
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 2nd (6:49.53)
Social