You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Craig Bocock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#52
AKLC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Hannah Pointon
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Nick Teare
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mathew Jensen & Ian Mason
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Timothy Zouch & Antony Zouch
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Fiona Harris
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Dylan Swain
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Berny Fischer & Christie Davis
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Nick Hanna
|
|||
Entity
BPC*
BPC*
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPC*
Composite crew. Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Lawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Carina Burgess
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Maddison Arnold (stroke), Pepper Hall, Frances Carr-Smith, Milla Ward + Lulu Humberstone-Hurley (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: John Cook & Philipp G
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jared Cummings
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: James Coote & Dan Kelly
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: James Coote & Dan Kelly
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Dan Kelly & James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Gary Roberts
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#4
RPCA
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Christie Davis & Liam Avery
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Tracey Bates (stroke), Elizabeth Rine, Georgia McConchie-Murray, Alice Loretto + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Olivia Alberts (stroke), Lydia Finch, Anastasia Alberts, Alessandra Manikas + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Arohaina Taituha (stroke), Alex Abrahams, Anna Fonua-Haggie, Maddie Anglesey + Manaaki Maki-Midwood (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake & Kim Dowden
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Zoe Stevenson & Caspar Hammond
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kea Ward
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Fiona Harris
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Dylan Swain
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: James Coote & Dan Kelly
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: James Coote & Dan Kelly
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: James Coote & Dan Kelly
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#9
RNZX
Coached by: James Coote & Dan Kelly
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson & Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#8
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson & Mike Rodger
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Michael King-Farrington (stroke), Blake Nelson, William Clingin, Kaegen Just + Joseph Gilligan (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Henry Lee
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Samuel Jackson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan By De Ley
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean & Jean-Paul Lassale
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Henry Lee
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Nicholas Bryan (stroke), Xavier Scarlett, Faisal Sohail, Cam MacGillivray + Kaelin Reinsfield-Bree (cox)
Coached by: John Cook & Philipp G
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Jared Cummings
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Jared Cummings
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Jesse Homer-Pilcher (stroke), Mark Lawrence, Joshua Shields, Nathan Smith + Phillipp Grunenberg (cox)
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger & Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Mike Rodger & Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#4
RPCA
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: David Mackintosh
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Tim Zouch & Ian Mason
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Hannah Bailey
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Jaydon Derecourt (stroke), Joseph Pryor, Jesse O'Connor, Lleyton O'Carroll + Benjamin O'Connor (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Social