Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: David Mackintosh
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
||||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: David Mackintosh
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Grader Howells
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Gus Scott & Rex Jones
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: David Mackintosh
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Grader Howells
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Social