Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Fiona Harris
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Dylan Swain
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Berny Fischer & Christie Davis
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#3
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Grader Howells
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Fiona Harris
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Alan McLean & Maxine Drabble
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
Social