You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:08.89)
Event
3
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Camilla
Boat: Camilla
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 1st (7:55.76)
- Semi-final 2: placed 1st (8:02.41)
- A Final: placed 1st (7:42.69)
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Raewyn
Boat: Raewyn
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 3rd (7:55.10)
- Semi-final 1: placed 5th (8:01.68)
- B Final: placed 2nd (7:43.37)
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Euro Double
Boat: Euro Double
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 1st (8:30.67)
- Semi-final 2: placed 2nd (8:31.87)
- A Final: placed 3rd (8:11.13)
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Camilla
Boat: Camilla
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (7:14.77)
- Semi-final 2: placed 1st (7:12.33)
- A Final: placed 4th (7:03.58)
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Birdy
Boat: Birdy
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (8:02.17)
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Andrew Bird
Boat: Lyvania
Boat: Lyvania
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Camilla
Boat: Camilla
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Carbo
Boat: Carbo
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 2nd (7:31.56)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:26.61)
- A Final: placed 3rd (7:14.44)
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 1st (9:15.68)
- Semi-final 2: placed 2nd (9:02.56)
- A Final: placed 4th (8:47.05)
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Ann-Marie
Boat: Ann-Marie
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (8:28.78)
Crew
#1
PETC
Mackenzie Tuffin (stroke), Helena Rivers-Milliken, Sydney McLean, Mia Kilmister + Olivia Bixley (cox)
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Martha
Boat: Martha
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 6th (7:44.13)
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Lyvania
Boat: Lyvania
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 7th (8:16.32)
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Andrew Bird
Boat: Lyvania
Boat: Lyvania
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (8:11.76)
- Semi-final 1: placed 4th (8:03.00)
- A Final: placed 8th (8:15.08)
Event
34
B U17 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Camilla
Boat: Camilla
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 2nd (7:39.25)
- Semi-final 1: placed 7th (8:00.58)
- B Final: placed 6th (7:33.53)
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Martin
Boat: Martin
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 2nd (9:23.65)
- Semi-final 1: placed 5th (9:42.47)
- B Final: placed 2nd (9:15.64)
Crew
#1
PET*
William Dee (stroke), Eddie Aitchison, Conor Excell, Sam McRobbie, Rory Whitfield, Luke Soper, Daniel Hallam-Eames, Daniel Loader + Ethan Tuffin (cox)
Composite crew. Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Erin-Monique
Boat: Erin-Monique
- Click to expand crew ⇨
PET*
PET*
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:24.71)
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Birdy
Boat: Birdy
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Liana Reiher (stroke), Gemma Bennion, Sydney McLean, Mia Kilmister, Ashley Smith, Katie Bagley, Annie van Krimpen, Maeghan Casey + Olivia Bixley (cox)
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Carbo
Boat: Carbo
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Ann-Marie
Boat: Ann-Marie
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Event
68
W Int 8+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
PETC
Zoey Kung (stroke), Isabelle Sears, Ella Livingston, Maeghan Casey, Ella Price, Rylee Tafa, Olivia Leask, Gemma Bennion + Olivia Bixley (cox)
Coached by: Tracey Gardiner & Andrew Bird
Boat: Erin-Monique
Boat: Erin-Monique
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Ann-Marie
Boat: Ann-Marie
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 4th (8:08.98)
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 2nd (8:25.01)
- Semi-final 2: placed 2nd (8:06.58)
- A Final: placed 2nd (7:49.37)
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Camilla
Boat: Camilla
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 1st (8:38.28)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:31.48)
- A Final: placed 1st (8:13.54)
Crew
#1
PETC
Mackenzie Tuffin (stroke), Georgia Ryan, Sydney McLean, Helena Rivers-Milliken, Ashley Smith, Mia Kilmister, Annie van Krimpen, Maeghan Casey + Olivia Bixley (cox)
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Erin-Monique
Boat: Erin-Monique
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st (7:21.68)
Social