You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:29.76)
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (8:46.45)
Event
3
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Maia
Boat: Maia
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 7th (9:55.75)
Event
3
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 2nd (8:12.58)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:16.69)
- A Final: placed 6th (8:06.19)
Event
3
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: St Marys
Boat: St Marys
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 1st (8:08.34)
- Semi-final 2: placed 2nd (8:14.51)
- A Final: placed 4th (7:56.49)
Event
3
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#4
STAC
Coached by: Kea Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 8th (9:10.32)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
Boat: Andrew Crosland
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 8th (10:23.87)
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 1st (7:32.25)
- Semi-final 1: placed 1st (7:34.00)
- A Final: placed 1st (7:18.50)
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Eclipse
Boat: Eclipse
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (8:52.72)
Crew
#4
STAC
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (8:42.57)
Crew
#5
STAC
Coached by: Zoe Sabonadiere & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 7th (9:16.57)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
Boat: Andrew Crosland
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 5th (9:31.58)
Crew
#2
STAC
Coached by: Hayley Cornelius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (9:18.68)
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (9:06.32)
- Semi-final 1: placed 8th (9:11.68)
- B Final: placed 7th (9:11.27)
Crew
#4
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 2nd (8:40.75)
- Semi-final 1: placed 7th (8:59.61)
- B Final: placed 3rd (8:42.55)
Crew
#1
STAC
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 1st (7:55.47)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:35.18)
- A Final: placed 2nd (7:26.78)
Crew
#2
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
Boat: Andrew Crosland
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 4th (8:40.86)
Crew
#3
STAC
Coached by: Zoe Sabonadiere & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (8:25.56)
Crew
#4
STAC
Coached by: Caleb Meijer & Mackenzie Horwood-Verstappen
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 3rd (8:07.24)
- Semi-final 1: placed 6th (7:50.89)
- B Final: placed 3rd (7:52.81)
Crew
#5
STAC
Coached by: Caleb Meijer & Zoe Sabonadiere
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 8th (9:08.90)
Crew
#1
STAC
Coached by: Hayley Cornelius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (9:37.82)
Crew
#2
STAC
Coached by: Kea Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 1st (8:08.94)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:55.77)
- A Final: placed 3rd (7:57.89)
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (8:16.96)
- Semi-final 1: placed 6th (8:16.74)
- B Final: placed 2nd (8:09.41)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery
Boat: Gemini SLR
Boat: Gemini SLR
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 1st (7:05.24)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:14.23)
- A Final: placed 5th (7:04.32)
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:33.24)
Crew
#3
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (7:37.16)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 8th (8:19.96)
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Drago
Boat: Drago
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:14.35)
Crew
#1
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Ally Bennett
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (9:24.70)
Crew
#3
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 1st (7:09.55)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:02.57)
- A Final: placed 3rd (6:57.04)
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (7:19.92)
- Semi-final 1: placed 6th (7:17.51)
- B Final: placed 5th (7:18.49)
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Midnight
Boat: Midnight
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 5th (7:37.51)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Whitburn & Zoe Sabonadiere
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (7:12.92)
- Semi-final 1: placed 1st (7:11.79)
- A Final: placed 1st (6:57.26)
Crew
#2
STAC
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (7:38.10)
- Semi-final 1: placed 7th (7:46.78)
- B Final: placed 2nd (7:26.56)
Crew
#3
STAC
Coached by: Caleb Meijer & Mackenzie Horwood-Verstappen
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 8th (8:20.60)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Hudson
Boat: Hudson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 8th (11:14.51)
Crew
#2
STAC
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (9:24.89)
- Semi-final 2: placed 7th (9:35.30)
- B Final: placed 4th (9:07.94)
Crew
#3
STAC
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (10:15.53)
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 3rd (7:52.26)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:04.80)
- A Final: placed 4th (7:51.79)
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 2nd (8:07.41)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:20.49)
- A Final: placed 7th (8:06.19)
Crew
#3
STAC
Mila van der Wilt (stroke), Mollie Nicol, Georgia Thirkell, Sophie Hargreaves + Savannah Watson (cox)
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 1st (7:47.31)
- Semi-final 2: placed 1st (7:58.15)
- A Final: placed 1st (7:37.39)
Crew
#4
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (8:33.15)
Crew
#1
STAC
Thomas White (stroke), Jack Riley, Tai Renner, Harper Ubiaga, Max McLachlan, Anthony Sheehan, Maxim Ericson, Joe McGuinness + Eddie Lethbridge (cox)
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Kea Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (10:22.35)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (9:10.91)
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (9:03.97)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Sirius
Boat: Sirius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (8:13.98)
Crew
#4
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Lupus
Boat: Lupus
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (8:41.90)
Crew
#1
STAC
Coached by: Kea Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:24.49)
Crew
#2
STAC
Claudia Alloway (stroke), Rakaia Burwell-Garratt, Awatea Wallace, Maddie Brown + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Ally Bennett
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (8:50.57)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Midnight
Boat: Midnight
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (9:26.48)
Crew
#2
STAC
Coached by: David Carr-Smith
Boat: BlindKiwi
Boat: BlindKiwi
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (9:40.15)
Crew
#3
STAC
Kate McDonald (stroke), Scarlett Treadwell, Olivia Wood, Annabella Aliprantis + Sharon Kennedy (cox)
Coached by: Hayley Cornelius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 6: placed 1st (9:04.82)
- Semi-final 2: placed 7th (8:47.08)
- B Final: placed 3rd (8:29.28)
Crew
#4
STAC
Coached by: Hayley Cornelius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (10:05.70)
Crew
#5
STAC
Coached by: Hayley Cornelius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 8th (10:29.48)
Crew
#6
STAC
Coached by: Bronte Corke
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 2nd (9:01.74)
- Semi-final 1: placed 7th (9:39.35)
- B Final: placed 2nd (8:25.99)
Crew
#7
STAC
Coached by: Bronte Corke
Boat: Orion
Boat: Orion
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 6: placed 4th (9:40.53)
Crew
#8
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 7: placed 3rd (8:59.74)
- Semi-final 2: placed 5th (8:34.01)
- B Final: placed 5th (8:33.89)
Crew
#9
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#10
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (9:54.98)
Event
34
B U17 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 7th (8:38.54)
Event
34
B U17 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Eclipse
Boat: Eclipse
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 5th (7:44.44)
Event
34
B U17 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#3
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 4th (7:51.24)
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 4th (9:16.30)
- Semi-final 2: placed 5th (9:32.93)
- B Final: placed 1st (9:05.93)
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (9:11.84)
- Semi-final 1: placed 4th (9:35.16)
- A Final: placed 8th (9:12.96)
Crew
#1
STAC
Ava Johnston (stroke), Lily Coltart, Lucy Boswell, Kate Barham, Minnie Robertson, Sacha Munro, Maddie Brown, Rakaia Burwell-Garratt + Honey Bradford (cox)
Coached by: Bronte Corke
Boat: Pegasus
Boat: Pegasus
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Jasmine Cole (stroke), Milla Fogarty, Claudia Alloway, Isabel Kurta, Billie Baird-Smith, Georgia Lambie, Oleta Adams, Annabel Barnsley + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Amelia Buur & Bronte Corke
Boat: Roger Moses
Boat: Roger Moses
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:53.43)
Crew
#3
STAC
Jess Sutherland (stroke), Olivia Mazey, Jess Barker, Lil Chapman-Myhill, Natascha Casey, Anna Sturgeon, Milly Paxton, Lillie Beliveau + Ella Bealing (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 1st (7:11.24)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:17.44)
- A Final: placed 5th (7:04.20)
Crew
#2
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Sirius
Boat: Sirius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 3rd (7:24.74)
- Semi-final 2: placed 4th (7:18.81)
- A Final: placed 8th (7:23.67)
Crew
#3
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 3rd (7:36.20)
- Semi-final 1: placed 7th (7:46.61)
- B Final: placed 4th (7:20.20)
Crew
#1
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (8:09.89)
- Semi-final 1: placed 4th (8:12.49)
- A Final: placed 8th (8:16.06)
Crew
#2
STAC
Coached by: Kea Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 4th (8:20.69)
- Semi-final 2: placed 6th (8:20.89)
- B Final: placed 4th (8:22.28)
Crew
#3
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 3rd (8:11.85)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:10.72)
- A Final: placed 6th (8:10.24)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Izar
Boat: Izar
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Eclipse
Boat: Eclipse
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 2nd (7:43.35)
- Semi-final 1: placed 4th (7:43.03)
- A Final: placed 5th (7:45.08)
Crew
#3
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (8:05.06)
Crew
#4
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 6th (8:00.48)
Crew
#5
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 6th (8:00.28)
Crew
#1
STAC
Giuliana Barnett (stroke), Valentina Fava, Eve Robertshawe, Emma Law, Ella O'Connor, Olivia Wood, Yugi Lian, Annabella Aliprantis + Sharon Kennedy (cox)
Coached by: Hayley Cornelius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (8:38.34)
Crew
#2
STAC
Ava Johnston (stroke), Kate Barham, Lily Coltart, Minnie Robertson, Lucy Boswell, Sacha Munro, Milla Fogarty, Georgia Lambie + Honey Bradford (cox)
Coached by: Bronte Corke & Amelia Buur
Boat: Waiti
Boat: Waiti
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (8:30.34)
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 2nd (8:07.35)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:16.79)
- A Final: placed 5th (8:14.56)
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (8:58.75)
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Maia
Boat: Maia
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:53.38)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 3rd (8:36.62)
- Semi-final 1: placed 6th (8:20.71)
- B Final: placed 5th (8:24.67)
Crew
#2
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Black Boat
Boat: Black Boat
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Hudson
Boat: Hudson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (12:15.81)
Crew
#2
STAC
Coached by: Ally Bennett
Boat: Swift 1
Boat: Swift 1
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 4th (10:19.63)
- Semi-final 1: placed 7th (9:58.93)
- B Final: placed 8th (9:54.23)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Maia
Boat: Maia
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: result (DNS)
Crew
#2
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
Boat: Gemini
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 3rd (9:15.31)
- Semi-final 1: placed 5th (9:05.63)
- B Final: placed 1st (8:57.36)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 2nd (8:10.98)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:13.20)
- A Final: placed 3rd (8:05.68)
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 3rd (8:26.44)
- Semi-final 2: placed 4th (8:14.56)
- A Final: placed 5th (8:08.71)
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Black Boat
Boat: Black Boat
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 2nd (8:23.48)
- Semi-final 2: placed 2nd (8:08.19)
- A Final: placed 4th (8:08.05)
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: St Marys
Boat: St Marys
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#2
STAC
Coached by: Zoe Sabonadiere & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 3rd (7:58.02)
- Semi-final 2: placed 6th (8:07.18)
- B Final: placed 3rd (7:50.16)
Crew
#3
STAC
Coached by: Caleb Meijer & Mackenzie Horwood-Verstappen
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#4
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Lupus
Boat: Lupus
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 7th (9:12.38)
Crew
#1
STAC
Louise Cameron (stroke), Unity Crabtree, Lucy Evans, Anna Tirikatene, Emily Rampton, Moya Mckenna, Meg Rongen, Ella Rongen + Lara Hudson (cox)
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Ella Craig (stroke), Lucy Singer, Isabella Pennington, Zoe Morrison-Gardner, Kate Charteris, Paige Tholen, Ella Soper, Mare Leenders + Savannah Watson (cox)
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:32.40)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery
Boat: BlindKiwi
Boat: BlindKiwi
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#3
STAC
Coached by: Kea Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (8:50.25)
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (9:25.99)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Midnight
Boat: Midnight
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 2nd (9:11.35)
- Semi-final 1: placed 5th (9:17.01)
- B Final: placed 2nd (9:07.50)
Crew
#2
STAC
Coached by: David Carr-Smith
Boat: BlindKiwi
Boat: BlindKiwi
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (9:40.97)
Crew
#3
STAC
Kate McDonald (stroke), Annabella Aliprantis, Giuliana Barnett, Ella O'Connor + Sharon Kennedy (cox)
Coached by: Hayley Cornelius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 3rd (9:13.05)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:58.44)
- A Final: placed 5th (9:03.01)
Crew
#4
STAC
Coached by: Hayley Cornelius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (9:41.36)
Crew
#5
STAC
Coached by: Bronte Corke & Amelia Buur
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 4th (10:10.42)
- Semi-final 2: placed 8th (9:52.50)
- B Final: placed 7th (9:48.55)
Crew
#6
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 1st (8:54.33)
- Semi-final 1: placed 4th (9:03.40)
- A Final: placed 4th (8:57.58)
Crew
#7
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (9:47.89)
Crew
#8
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (10:20.98)
Event
68
W Int 8+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
STAC
Scarlett James (stroke), Rakaia Burwell-Garratt, Jess Riddell, Claudia Alloway, Yasmin Kesry, Saskia Dyne, Maddie Brown, Awatea Wallace + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Ally Bennett
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:51.18)
Event
68
W Int 8+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
STAC
Ruby Brett (stroke), Eve Devonshire, Amelia Cook, Isabella Revell, Nico Daly, Drue Griffiths, Alice Thompson, Mckenzie Kemp + Stella Sherborne (cox)
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Hydra
Boat: Hydra
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Drago
Boat: Drago
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 4th (7:57.12)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Gemini SLR
Boat: Gemini SLR
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (7:49.06)
- Semi-final 1: placed 5th (7:42.12)
- B Final: placed 3rd (7:38.86)
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (8:05.09)
Crew
#1
STAC
Oleta Adams (stroke), Billie Baird-Smith, Annabel Barnsley, Kate Barham, Sacha Munro, Isabel Kurta, Ava Johnston, Maddie Brown + Honey Bradford (cox)
Coached by: Bronte Corke
Boat: Waiti
Boat: Waiti
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (9:26.58)
Crew
#2
STAC
Natascha Casey (stroke), Milly Paxton, Anna Sturgeon, Maia Williams, Hannah Robinson, Kate Bell, Charlotte Horner, Lillie Beliveau + Yua Tomari (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (9:09.96)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
Boat: Andrew Crosland
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 2nd (8:01.22)
- Semi-final 2: placed 8th (8:06.66)
- B Final: placed 3rd (7:47.16)
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (8:43.08)
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Eclipse
Boat: Eclipse
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 5th (8:13.05)
Crew
#4
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:26.01)
Crew
#5
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 7th (8:40.27)
Crew
#6
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 8th (9:26.91)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Midnight
Boat: Midnight
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: result (DNS)
Crew
#1
STAC
Maddison Hrstich (stroke), Florence Bygraves, Bianca Martin, Mia Holden, Bella Martin, Ruby Riley, Ella Matthews, Caitlin Young + Isabel Knight (cox)
Coached by: Kea Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd (7:33.04)
Crew
#2
STAC
Saskia Dyne (stroke), Jess Riddell, Rakaia Burwell-Garratt, Awatea Wallace, Scarlett James, Yasmin Kesry, Georgia Lambie, Lily Coltart + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Pegasus
Boat: Pegasus
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 5th (8:00.05)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery
Boat: Hudson
Boat: Hudson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (9:18.48)
Crew
#2
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Black Boat
Boat: Black Boat
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: result (DNS)
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 4th (8:32.03)
- Semi-final 1: scratched
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (10:03.55)
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 8th (NTT)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Eclipse
Boat: Eclipse
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 6th (10:21.37)
Crew
#2
STAC
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (9:43.35)
Crew
#3
STAC
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 7th (10:05.00)
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Drago
Boat: Drago
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 5th (7:48.27)
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 2nd (8:46.76)
- Semi-final 2: placed 1st (8:25.59)
- A Final: placed 3rd (8:17.57)
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 5th (9:43.56)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (7:17.59)
- Semi-final 1: placed 1st (7:16.90)
- A Final: placed 2nd (7:11.90)
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:31.99)
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Sirius
Boat: Sirius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 8th (8:13.19)
Crew
#4
STAC
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (7:36.47)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Midnight
Boat: Midnight
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd (7:43.31)
Crew
#1
STAC
Louise Cameron (stroke), Alana Taggart, Lucy Evans, Anna Tirikatene, Caitlin Revell, Moya Mckenna, Emily Rampton, Unity Crabtree + Lara Hudson (cox)
Coached by: Brook Walker & William Fahey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 4th (7:35.43)
Crew
#2
STAC
Ella Craig (stroke), Lucy Singer, Isabella Pennington, Paige Tholen, Zoe Morrison-Gardner, Kate Charteris, Ella Soper, Mare Leenders + Guy Charteris (cox)
Coached by: Roy Pickard
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 8th (8:04.98)
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Hudson
Boat: Hudson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (9:44.70)
Social