You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 2nd (7:59.62)
- Semi-final 1: placed 8th (7:53.69)
- B Final: placed 8th (8:22.87)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Luke Watts
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 4: placed 2nd (7:59.06)
- Semi-final 1: placed 4th (7:43.05)
- A Final: placed 8th (7:49.74)
Crew
#2
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 6th (8:15.77)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Oscar Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 2nd (8:13.45)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:05.97)
- A Final: placed 7th (8:11.24)
Crew
#2
AWGC
Coached by: Grader Howells
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 5th (8:46.98)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 4th (7:37.36)
- Semi-final 2: placed 8th (7:42.34)
- B Final: placed 7th (7:30.04)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 2nd (9:19.64)
- Semi-final 2: result (DNF)
Crew
#2
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 5th (10:09.37)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Guy Thomson
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
AWGC
Coached by: Tom Monaghan
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 8th (8:59.80)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Peter Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Event
34
B U17 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 1st (7:21.46)
- Semi-final 1: placed 5th (7:47.19)
- B Final: placed 1st (7:22.72)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 4th (9:40.78)
Crew
#1
AWGC
Eliza Maxey (stroke), Lourdes Kingi, Ruby Whittington, Brooke Bateman, Mya Rasmussen, Isabella Ellis, Ruby Bracegirdle, Mackenzie Sheath + Lillie Taylor (cox)
Coached by: Grader Howells
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 5th (8:39.90)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 4: placed 2nd (7:59.95)
- Semi-final 2: placed 2nd (8:01.09)
- A Final: placed 3rd (7:52.73)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 3rd (8:28.28)
- Semi-final 2: placed 7th (8:54.72)
- B Final: placed 4th (8:39.18)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Peter Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 5: placed 1st (9:25.78)
- Semi-final 2: placed 6th (9:08.60)
- B Final: placed 4th (9:10.92)
Crew
#2
AWGC
Coached by: Grader Howells
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#3
AWGC
Coached by: Grader Howells
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 4th (8:25.48)
- Semi-final 2: placed 5th (8:14.98)
- B Final: placed 1st (8:19.54)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
AWGC
Callum Ross (stroke), Joseph Barritt, James Clear, John Turner, Michael Sturdee, Kane Siemonek, Jack Black, Dominic Benfell + Campbell Monk (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
AWGC
Coached by: Jonty Thomson
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
AWGC
Ruby Whittington (stroke), Lourdes Kingi, Jordis Sheridan, Brooke Bateman, Mya Rasmussen, Isabella Ellis, Eliza Maxey, Mackenzie Sheath + Lillie Taylor (cox)
Coached by: Grader Howells
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- A Final: placed 7th (8:33.34)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 2nd (9:10.98)
- Semi-final 2: placed 3rd (9:12.89)
- A Final: placed 4th (8:47.69)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 2nd (7:21.00)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:21.94)
- A Final: placed 3rd (7:12.79)
Crew
#1
AWGC
Coached by: Loftus Stanford
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Social