Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Camilla
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Andrew Ede & Maxie Robb
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
||||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Liam Kitchin & Leigh Brown
|
||||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach & Anna Donegan
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#31
CAM*
Composite crew. Coached by: Michele Munro
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Ella Marr
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Brent Dunshea & Paul Smart
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Andrew Ede & Maxie Robb
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Camilla
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Brent Dunshea & Paul Smart
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Liam Kitchin & Leigh Brown
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach & Anna Donegan
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#31
CAM*
Composite crew. Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Ella Marr
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Camilla
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Pedro Figueira
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#31
CAM*
Composite crew. Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Maxie Robb & Andrew Ede
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Ffion Lewis & Bradyn Watson
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Andrew Ede & Maxie Robb
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach & Anna Donegan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Brent Dunshea & Paul Smart
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Oliver Fahey
Boat: Atawhai
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Nick Tonkin
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Ella Marr
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#52
AKLC
Coached by: Leigh Brown
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Liam Kitchin & Leigh Brown
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Emma Napper & Caspar Hammond
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
Social