Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Anton Andres
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Sebastien Eggermont & Harrison Elliott
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: David Neuhaus
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Anton Andres
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Sebastien Eggermont & Harrison Elliott
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Anton Andres
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Rob Ryan & Hamish Mackie
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Loftus Stanford & Tom Monaghan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Caitlyn Wardell & Brendan Cullum
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Sebastien Eggermont & Harrison Elliott
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: St Patricks
|
Social