Event Sponsor
Entrants list: N.I. Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AWGC
[WNHS]
Coached by: Dave Dudley
- Click to expand crew ⇨
WNHS
WNHS
Whanganui
Whanganui
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
AWGC
[WNHS]
Coached by: Dave Dudley
- Click to expand crew ⇨
WNHS
WNHS
Whanganui
Whanganui
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Norm Charlton
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Gideon Lessing
- Click to expand crew ⇨
STLN
STLN
Auckland
Auckland
COMC
COMC
Auckland
Auckland
Crew
#1
GISC
[GGHS]
Coached by: Murray Kendrew
- Click to expand crew ⇨
GGHS
GGHS
East Coast
East Coast
GISC
GISC
East Coast
East Coast
Crew
#11
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy & SHGC
- Click to expand crew ⇨
SHGH
SHGH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Georgina Rodie
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
KIC*
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
KIC*
KIC*
Auckland
Auckland
Crew
#1
MERC
Madison Prowse (stroke), Kiana Carter, Kyla van Rijs, Rose Harwood + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Brendon Grey
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Rebecca McLaren (stroke), Zoe Bews-Hair, Tessa McLaren, Charlamangne Woods + Gabriella Leyland (cox)
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Nick Chamberlain
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SKEC
Miabella Robertshaw (stroke), Emma Mackie, Abigail Beeche, Elise Murphy + Olivia Glenn-Campbell (cox)
Coached by: Peter Mason & Anna Donegan
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
- Click to expand crew ⇨
SPCC
SPCC
Waikato
Waikato
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Craven
Boat: Craven
- Click to expand crew ⇨
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Pivac
Boat: Pivac
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[QMAR]
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Peter Tong
Boat: Peter Tong
- Click to expand crew ⇨
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#4
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#5
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#7
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#8
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#9
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
Boat: Midnight
- Click to expand crew ⇨
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jessica Hamlin & Katie Halliday
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WANC
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
WANC
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: St Marys
Boat: St Marys
- Click to expand crew ⇨
STMW
STMW
Wellington
Wellington
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
Boat: B-Amiens
Boat: B-Amiens
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
Boat: B-Dudley Storey4
Boat: B-Dudley Storey4
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
- Click to expand crew ⇨
WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Waikato/BoP
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WKOC
[WKDS]
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
[WKDS]
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#3
WKOC
[HAMG]
Coached by: Tufi Sele
- Click to expand crew ⇨
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social