You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Haines
Boat: Sirius
Boat: Sirius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Haines
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (10:08.76)
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Drago
Boat: Drago
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (7:37.61)
Crew
#4
RNZX
[STAC]
Coached by: James Coote
- Click to expand crew ⇨
RNZX
RNZX
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Kea Ward & Allen Ward
Boat: Craven
Boat: Craven
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:08.64)
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Pivac
Boat: Pivac
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Peter Gray
Boat: Peter Gray
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (8:39.55)
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
Coached by: Kahn Maere
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 7th (9:48.21)
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Canopus
Boat: Canopus
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 6th (9:21.51)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Ruby Lovell (stroke), Isabelle van der Wilt, Rosa Vandermolen, Nova Douglas + Charlotte-Jane Mears (cox)
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Lupus
Boat: Lupus
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Peter Tong
Boat: Peter Tong
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 6: result (DNF)
Crew
#3
STAC
Coached by: Amelia Buur & Neesha Dixon
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 6th (9:00.53)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 6: result (DNF)
Crew
#6
STAC
Coached by: Amelia Buur & Tasha Wypych
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (8:06.12)
- Semi-final 2: placed 6th (8:18.58)
- B Final: placed 4th (8:13.55)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Stirling
Boat: Stirling
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Lochleven
Boat: Lochleven
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:21.36)
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 4: result (DNF)
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
Boat: Midnight
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (7:58.31)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Little Pipitea
Boat: Little Pipitea
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Swift 1
Boat: Swift 1
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: George Murray & Jack Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (8:55.70)
Crew
#1
STAC
Ava Johnston (stroke), Kate Barham, Eloise Campbell, Lucy Boswell, Maddie Brown, Rakaia Burwell-Garratt, Sacha Munro, Georgia Lambie + Indiana Ford (cox)
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Waiti
Boat: Waiti
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Isabel Kurta (stroke), Yasmin Kesry, Emma Thirkell, Lucy Skogstad, Ella McLauchlan, Milla Fogarty, Jasmine Cole, Awatea Wallace + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Pegasus
Boat: Pegasus
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Kahn Maere
Boat: Sirius
Boat: Sirius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
Boat: Andrew Crosland
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (8:41.05)
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STA*
Composite crew. Coached by: Nathan Wallace
Boat: Drago
Boat: Drago
- Click to expand crew ⇨
STA*
STA*
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Freya Hawker (stroke), Semhar Girmay, Sophie McGuigan, Hannah Smith, Claire Waterson, Stella Copeland, Alexis Stinson, Lila Feasey + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Amelia Buur & Neesha Dixon
Boat: Te Patiki
Boat: Te Patiki
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (8:22.94)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Annabelle Stirling (stroke), Georgie Griffiths, Ella Barr, Eve Lau Young, Lucy Scott, Ella Clements, Lucy Pottinger, Georgie Pennicott + Emily Mora (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Agena
Boat: Agena
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (8:14.39)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Craven
Boat: Craven
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Pivac
Boat: Pivac
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (8:18.33)
Event
31
B U15 8X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Joe McGuinness (stroke), Tai Renner, Jack Riley, Leo Kant, Jackson Murdoch, George Woodman, Luke Beaglehole-Smith, Mia Morris + Eddie Lethbridge (cox)
Coached by: Sam Whitburn & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Event
31
B U15 8X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Tyler Weyburne (stroke), George Morley, Thomas Fraser, Fergus Prince, Oscar Nelson, Alex Barnes, Will Mitchel, Ieuan Griffiths + Max Teusse (cox)
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (7:42.50)
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Hobson
Boat: Hobson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:39.03)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (8:10.36)
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Natascha Casey (stroke), Olivia Mazey, Zola Kemp, Hannah Robinson, Jess Barker, Anna Sturgeon, Jess Sutherland, Lil Chapman-Myhill + Poppy Barker (cox)
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Hydra
Boat: Hydra
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Lochleven
Boat: Lochleven
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 8th (9:50.95)
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Stirling
Boat: Stirling
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 7th (8:31.29)
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#3
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: St Marys
Boat: St Marys
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (7:45.61)
- Semi-final 1: placed 1st (7:57.78)
- A Final: placed 8th (8:06.97)
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 6th (8:19.74)
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#5
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 3rd (8:07.46)
- Semi-final 1: placed 8th (8:19.40)
- B Final: placed 4th (8:16.28)
Crew
#1
STAC
[RONG]
Coached by: Kahn Maere
Boat: Mizar
Boat: Mizar
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
RONG
RONG
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 8th (8:41.24)
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (7:52.70)
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 8th (8:19.51)
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Phoenix
Boat: Phoenix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: scratched
Crew
#1
STAC
Coached by: Amelia Buur & Neesha Dixon
Boat: St Marys
Boat: St Marys
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (9:12.92)
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (9:37.57)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Phoenix
Boat: Phoenix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (7:58.60)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Poppy Melville (stroke), Nova Douglas, Ruby Lovell, Isabelle van der Wilt, Christianna Focas, Rosa Vandermolen, Divya Srinivasa, Sophie Power + Kate Charteris (cox)
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Ruby Tew
Boat: Ruby Tew
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Alexis Stinson (stroke), Jasmine Cole, Kate Walker, Milla Fogarty, Lucy Skogstad, Claire Waterson, Annabel Barnsley, Lila Feasey + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Amelia Buur & Neesha Dixon
Boat: Te Patiki
Boat: Te Patiki
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
Hannah Smith (stroke), Semhar Girmay, Stella Copeland, Maggie Taylor, Susie Peet, Sophie McGuigan, Maddie McGuinness, Flora Edmonds + Marama Wallace (cox)
Coached by: Amelia Buur & Neesha Dixon
Boat: Pegasus
Boat: Pegasus
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Isabella McGrath (stroke), Georgie Griffiths, Annabelle Stirling, Ella Barr, Eve Lau Young, Ella Clements, Sophia Green, Lucy Pottinger + Emily Mora (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Agena
Boat: Agena
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Peter Gray
Boat: Peter Gray
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Craven
Boat: Craven
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 2nd (7:38.72)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:29.19)
- A Final: placed 7th (7:58.75)
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Pivac
Boat: Pivac
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 2nd (7:54.79)
- Semi-final 1: placed 8th (7:55.43)
- B Final: placed 4th (7:58.72)
Crew
#3
STAC
[QMAR]
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Peter Tong
Boat: Peter Tong
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th
Crew
#4
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (7:37.94)
- Semi-final 1: placed 5th (7:32.21)
- B Final: placed 1st (7:50.48)
Crew
#5
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 5th (8:22.99)
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 3rd (7:52.26)
- Semi-final 1: placed 6th (7:42.42)
- B Final: placed 6th (8:02.02)
Crew
#7
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (8:00.25)
Crew
#8
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 1st (7:33.96)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:26.01)
- A Final: placed 5th (7:50.49)
Crew
#9
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
Boat: Midnight
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 7th (9:22.81)
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:35.19)
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 6th (8:07.25)
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (8:00.75)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Haines
Boat: Sirius
Boat: Sirius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (8:11.19)
Crew
#2
STAC
Coached by: Amelia Buur & Neesha Dixon
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 7th (8:01.12)
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Meg Rongen (stroke), Isabella Revell, Amelia Cook, Mckenzie Kemp, Caitlin Revell, Eleanor Morrison, Alice Thompson, Ella Rongen + Betty Custodio (cox)
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: George Bridgewater
Boat: George Bridgewater
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:41.46)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Stirling
Boat: Stirling
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[WEGC]
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: St Marys
Boat: St Marys
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
Coached by: Amelia Buur & Neesha Dixon
Boat: Capella
Boat: Capella
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (9:29.26)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Gemini
Boat: Gemini
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#6
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (9:23.47)
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 1st (6:59.92)
- Semi-final 1: placed 1st (6:52.51)
- A Final: placed 1st (7:11.44)
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (7:47.94)
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 6th (7:46.98)
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (7:31.53)
- Semi-final 1: placed 7th (7:33.56)
- B Final: placed 4th (7:41.27)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Maddison Hrstich (stroke), Ruby Riley, Bianca Martin, Bella Martin, Annabella Aliprantis, Valentina Fava, Ella O'Connor, Krisha Patel + Maya Koning (cox)
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Ruby Tew
Boat: Ruby Tew
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Peter Gray
Boat: Peter Gray
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 7th (8:55.78)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 2nd (8:21.83)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:55.57)
- A Final: placed 4th (8:04.34)
Crew
#3
STAC
Coached by: Amelia Buur & Neesha Dixon
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 5th (9:10.72)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 5th (8:53.40)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Pivac
Boat: Pivac
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Peter Tong
Boat: Peter Tong
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Kahn Maere
Boat: Sirius
Boat: Sirius
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (7:57.03)
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Swift 1
Boat: Swift 1
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 8th (9:08.14)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (9:04.47)
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: George Bridgewater
Boat: George Bridgewater
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Event
85
B U17 2-
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:59.58)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Peter Gray
Boat: Peter Gray
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:46.58)
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Craven
Boat: Craven
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (9:43.12)
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (9:02.24)
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Haines
Boat: George Bridgewater
Boat: George Bridgewater
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Haines
Boat: Capella
Boat: Capella
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
Coached by: Sam Haines
Boat: Mizar
Boat: Mizar
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Peter Gray
Boat: Peter Gray
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (10:01.73)
Crew
#2
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 8th (8:33.86)
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (10:30.58)
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 7th (9:01.74)
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (7:02.09)
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:32.18)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (8:51.97)
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 4th (7:35.11)
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Jack Smith & George Murray
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (8:15.78)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Braemar
Boat: Braemar
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
- Heat 4: scratched
Crew
#2
STAC
[WEGC]
Coached by: Tasha Wypych
Boat: St Marys
Boat: St Marys
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: scratched
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Gemini
Boat: Gemini
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:11.86)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Phoenix
Boat: Phoenix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 4th (8:26.96)
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 8th (8:30.43)
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Bianca Martin (stroke), Florence Bygraves, Lucy Singer, Mia Holden, Scarlett Treadwell, Georgia Thirkell, Ella Craig, Bella Martin + Isabel Knight (cox)
Coached by: Matt Kavanagh & Kea Ward
Boat: Ruby Tew
Boat: Ruby Tew
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
QMAR
QMAR
Wellington
Wellington
Social