You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 4: placed 1st (8:52.55)
- Semi-final 2: placed 6th (9:10.62)
- B Final: placed 3rd (8:51.22)
Crew
#2
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 5: placed 6th (9:43.21)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 5th (9:01.52)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Jack Gillanders (stroke), Lewis Imrie, Eli Swanepoel, Sebastian George, Leon Shepherd, Jack Hogg, Matthew Wittayanil, Cameron Loder + Mason Lake (cox)
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#2
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 6th (7:25.59)
Crew
#3
CAMC
[CAMB]
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#3
RPCW
[CAMC]
- Click to expand crew ⇨
RPCW
RPCW
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 6th (7:13.33)
Crew
#6
RNZX
[CAMC]
Coached by: Gary Roberts & Tony O'Connor
- Click to expand crew ⇨
RNZX
RNZX
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#5
RPCW
[CAMC]
- Click to expand crew ⇨
RPCW
RPCW
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#6
RPCW
[CAMC]
- Click to expand crew ⇨
RPCW
RPCW
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 2: scratched
Crew
#1
CAMC
[CAMB]
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 7th (8:22.68)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 5th (8:30.81)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 2nd (7:52.91)
- Semi-final 2: placed 1st (7:48.88)
- A Final: placed 2nd (7:47.76)
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 2nd (7:59.51)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:57.00)
- A Final: placed 6th (8:02.67)
Crew
#23
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#24
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 6th (8:26.30)
Crew
#31
CAMC
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 4: placed 2nd (8:04.34)
- Semi-final 1: placed 5th (8:02.55)
- B Final: placed 3rd (8:08.29)
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 3rd (8:04.68)
- Semi-final 1: placed 4th (8:00.16)
- A Final: placed 5th (8:00.67)
Crew
#33
CAMC
[CAMB]
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#34
CAMC
[CAMB]
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: result (DNS)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMC
Loren King (stroke), Jaymie King, Olivia Hoverd, Kate Laurich, Lexie Jones, Catherine Stapleton, Katie Dale, Keita Koroheke + Teagan Carvell (cox)
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Giacomo Thomas
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 2nd (7:39.53)
- Semi-final 1: placed 8th (8:03.82)
- B Final: placed 5th (7:24.24)
Crew
#2
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 7th (7:37.12)
Crew
#1
RPCW
[CAMC]
- Click to expand crew ⇨
RPCW
RPCW
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Eugenie Tuck (stroke), Arabella Barrio Frojan, Xanthe Pearson-Riley, Amber Singh, Kate Digby, Katherine Raynes, Ella Penny, Lucy O'Donohoe + Maddison Maber (cox)
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Connor Davison (stroke), Toby Robinson, Crue Ellis-Williams, Lachlan Dawe, Karim Tuikin, Hunter Robinson, Felix Moran, Jack Scragg + Esme MacGillivray (cox)
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Edward Fuller (stroke), Sean Watkins, Rua O'Reilly, George Muir, Baxter Shaw, Oliver Kerr, Brayden Williams, Archie Hazlett + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Millie Baker (stroke), Samantha Eden, Charlotte Pamment, Alyssa Sherry-Middlemiss + Heidi Baldwin (cox)
Coached by: Norm Charlton
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Stella Cranefield (stroke), Chloe Challis, Zara Wrigley, Aimee Clink + Isabella Reardon-Pollett (cox)
Coached by: Norm Charlton
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 7th (8:19.82)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
31
B U15 8X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Fergus Muir (stroke), Joshua Yeoman, Valentin Barrio Frojan, Nathan Connell, Jack Kidd, Murdoch Dawe, Riley Glover, James McGuire + Hunter Dawe (cox)
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
31
B U15 8X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Quinn Steverson (stroke), Jack Hogg, James Monkley, Alex Schuler, Josh Rickit, Jack Beaumont, Matt Peters, Oliver Hogg + Mason Lake (cox)
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (7:19.48)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Imogene Short (stroke), Hannah Stuart, Amelia Davidson, Gemma Wills, Hannah Maullin, Ella Ryan, Caitlin Moriarty, Maddison McGuire + Katherine-Rose Axtell (cox)
Coached by: Janey Charlton & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Alex Reeve (stroke), Kendra Holmes-Burr, Frances Morris, Jenna Oulton, Riley Martinovich, Ella Deehan, Chelsey Cook, Kerryn Baker + Katie Wood (cox)
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 7th (7:42.41)
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 5th (8:07.60)
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 4: placed 4th (8:31.46)
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 6th (8:37.01)
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 6th (8:03.77)
Crew
#2
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Georgia Wenham (stroke), Brooke Weir, Keana Woodfield, Meg Hazlett, Lucy O'Donohoe, Amber Singh, Eugenie Tuck, Isabella Reardon-Pollett + Aarushi Nanjappa (cox)
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Amelia Donovan (stroke), Emma Dover, Xanthe Pearson-Riley, Zara Burns, Katherine Raynes, Kate Digby, Anahera Haua, Aditi Sharma + Shakayla Davison (cox)
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (8:25.84)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Lauren Wood (stroke), Tegan O'Dwyer, Peyton Barnard, Caitlin Bax, Rachel Waterton, Natasha Artavia Brown, Kendall Muir, Zara Barnard + Jordyn Maloney (cox)
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Fergus Muir (stroke), Valentin Barrio Frojan, Riley Glover, Jack Kidd, Thomas Nogaj, Nathan Connell, Murdoch Dawe, James McGuire + Hunter Dawe (cox)
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Norm Charlton
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 4th (7:50.52)
- Semi-final 2: placed 5th (7:37.88)
- B Final: placed 3rd (7:57.21)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 2nd (7:35.23)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:24.73)
- A Final: placed 2nd (7:40.55)
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 6th (8:05.21)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 2nd (7:26.97)
- Semi-final 2: placed 1st (7:06.69)
- A Final: placed 4th (7:26.24)
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 1st (7:25.54)
- Semi-final 2: placed 6th (7:24.79)
- B Final: placed 4th (7:39.02)
Crew
#23
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (7:44.16)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: scratched
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (8:54.76)
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#2
CAMC
[CAMB]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 6th (7:36.46)
Crew
#1
CAMC
Loren King (stroke), Ashley Bennett, Alyssa George, Kate Laurich, Lexie Jones, Jaymie King, Gabrielle Balsom, Poppy Benge + Teagan Carvell (cox)
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 6th (7:28.65)
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 4th (7:34.18)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 5th (7:43.48)
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 8th (8:26.15)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Millie Baker (stroke), Alyssa Sherry-Middlemiss, Charlotte Pamment, Chloe Challis, Samantha Eden, Ella Ryan, Caitlin Moriarty, Aimee Clink + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Norm Charlton
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Edward Fuller (stroke), Hunter Robinson, Crue Ellis-Williams, Rua O'Reilly + Esme MacGillivray (cox)
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 5th (7:23.50)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 2nd (8:02.93)
- Semi-final 2: placed 4th (8:00.68)
- A Final: placed 3rd (8:00.41)
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 4th (8:45.59)
- Semi-final 1: placed 8th (9:02.94)
- B Final: placed 7th (9:14.58)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Thomas Cresswell (stroke), Paul Rettkowicz, Ryder Ellis-Williams, Caleb Blind, Peter Bennett, Max White, Samuel Smyth, Oliver McGahey + Brogen Draper (cox)
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#2
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 6th (6:43.12)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
85
B U17 2-
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
85
B U17 2-
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#2
CAMC
[CAMB]
Coached by: Giacomo Thomas
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 8th (7:42.92)
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 8th (7:42.65)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Charlise Davison (stroke), Letizia Hay, Meg Hazlett, Georgia Wenham, Keana Woodfield, Isabella Reardon-Pollett, Amelia Donovan, Brooke Weir + Maddison Maber (cox)
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMC
[CAMB]
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#2
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 6th (9:17.20)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMC
[CAMB]
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 6th (7:51.95)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Finlay Sherlock-Ludlow
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 7th (7:48.96)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 1st (7:57.29)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:56.80)
- A Final: placed 4th (8:31.23)
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 3rd (8:19.86)
- Semi-final 2: placed 6th (8:18.13)
- B Final: placed 6th (8:52.19)
Crew
#23
CAMC
[STPC]
Coached by: Janey Charlton & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 4th (8:13.26)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (8:06.76)
- Semi-final 2: placed 4th (8:06.46)
- A Final: placed 7th (8:38.28)
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (8:33.51)
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Gabrielle Balsom (stroke), Hannah Rickit, Jenna-Lee Markgraaff, Ashley Bennett, Alyssa George, Poppy Benge, Isabel Oxenham, Brylee Deacon + Katie Wood (cox)
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Social