You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
James Curtin (stroke), Sam Sturgess, Kayden Field-Crafar, Joshua Leaupepe, Jack Takurua-Newland, Henry Ward, Mateo Seselj, Sean Carroll + Luka Seselj (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#5
RNZX
[AKLC]
Coached by: Mark Stallard & Calvin Ferguson
- Click to expand crew ⇨
RNZX
RNZX
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#3
RPCA
[AKLC]
- Click to expand crew ⇨
RPCA
RPCA
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (8:35.53)
Crew
#5
RNZX
[AKLC]
Coached by: James Coote
- Click to expand crew ⇨
RNZX
RNZX
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (8:28.25)
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 1st (7:51.57)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:51.55)
- A Final: placed 3rd (7:48.68)
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Georgia Gibson
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: result (DNS)
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 7th (9:43.21)
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 2nd (7:19.55)
- Semi-final 2: placed 4th (7:20.12)
- A Final: placed 8th (7:17.19)
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:17.14)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:15.50)
- A Final: placed 5th (7:08.84)
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (7:13.74)
- Semi-final 1: scratched
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
RPCA
[AKLC]
- Click to expand crew ⇨
RPCA
RPCA
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Holly Ryan-Salter (stroke), Alexandra Fletcher, Eva Cope, Ruby Lowe, Imogen Worrall, Sammie Barclay, Issie Clayton, Eva Pritchard + Sophie Coombes (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Kara Lorch-Church (stroke), Holly Barker, Jemima Dryden, Ava Dixon, Xanthe Williams, Harriet Hope, Sophie Jamison, Sarah Oldham + Bo Alpe (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Georgia Gibson
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#33
AKLC
[DIOC]
Ava Leach (stroke), Jaime Gadsdon, Millie Struthers, Ruby Hulme, Lara Urwin, Isabella Ballard, Amelia Alston, Emily Bigwood + Bianca Norwell (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (8:08.50)
Event
31
B U15 8X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
Alfie Garrard (stroke), Brian O'Sullivan, Jacob Fairweather, Eli Wood, Henry O'Neil, Jayden Ashby, Armand Spencer, Toma Oti + Jacob Avery (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Sofia Phillimore (stroke), Lucy Irwin, Nina Fisher, Sophie Collins, Charli Scragg, Isobel Fletcher, Rosie Wiseman, Grace Allan + Bo Alpe (cox)
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Iteni Helu (stroke), Tonga Helu, Eli Wood, Hunter Madarasz-Holm, Seth Ware, Oliver Campbell, Jayden Ashby, Toma Oti + Jack Reelick (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Event
38
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 8th (8:53.74)
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (NTT)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 8th (8:40.14)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Dahne Boniface
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#13
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (8:10.50)
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Joy Wang (stroke), Harriet Hope, Issie Clayton, Kara Lorch-Church, Emily Cosham, Eva Pritchard, Jemima Dryden, Ava Dixon + Bianca Norwell (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Ruby Lowe (stroke), Sammie Barclay, Sophie Jamison, Ava Leach, Sarah Oldham, Jaime Gadsdon, Millie Struthers, Eva Cope + Stella Brawn (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Georgia Gibson
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Armand Spencer (stroke), Henry O'Neil, Jacob Fairweather, William O'Neil, Ciaran O'Hagan, Aidan Goh, Jasper van Rooyen, Ashton Lloyd + Alex Robinson (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (7:39.63)
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 7th (8:26.54)
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 3rd (7:30.95)
- Semi-final 2: placed 8th (8:06.21)
- B Final: scratched
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Iteni Helu (stroke), Tonga Helu, Jayden Ashby, Hunter Madarasz-Holm, Oliver Campbell, Toma Oti, Seth Ware, Eli Wood + Jack Reelick (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (7:25.16)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: result (DNF)
Crew
#1
AKLC
[DIOC]
Eva Colyer (stroke), Serena Bhindi, Natalie Kirke, Lucy Pettit, Katie Ryan, Gretta Wiseman, Emily Kippenberger, Imogen Foley + Sophie Ryan (cox)
Coached by: Josh Wedlake
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (8:15.41)
Crew
#13
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 8th (8:41.18)
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Natalie Kirke (stroke), Serena Bhindi, Charlie Barclay, Lucy Pettit, Natalie Spillane, Sara MacGillivray, Jasmine Ireland, Eva Colyer + Sophie Ryan (cox)
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (7:57.86)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:57.97)
- A Final: placed 5th (8:06.07)
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 6th (8:54.58)
Crew
#1
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (6:40.26)
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (6:54.27)
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Rosie Wiseman (stroke), Alexandra Fletcher, Joy Wang, Emily Cosham, Imogen Worrall, Eva Cope, Issie Clayton, Eva Pritchard + Amelia Alston (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Kara Lorch-Church (stroke), Sammie Barclay, Jemima Dryden, Ava Dixon, Ruby Lowe, Harriet Hope, Sophie Jamison, Ava Leach + Sophie Ryan (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#33
AKLC
[DIOC]
Lara Urwin (stroke), Jade van Rensburg, Victoria Hill, Emily Bigwood, Isabella Ballard, Ruby Hulme, Tiffany Liu, Isabella Epke + Bianca Norwell (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Georgia Gibson
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:12.91)
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 6th (7:59.41)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (7:49.21)
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#4
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Hunter Madarasz-Holm (stroke), William O'Neil, Jacob Fairweather, Ashton Lloyd + Joseph Gilligan (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 6th (8:00.62)
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (8:13.70)
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Charlie Barclay (stroke), Serena Bhindi, Natalie Kirke, Ella Ross, Katie Ryan, Gretta Wiseman, Jasmine Ireland, Imogen Foley + Lauren Williams (cox)
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Blake Chamberlain (stroke), Thomas Clingin, Jackson Dunn, Robson Wallace, Mattia Ward, Douglas Polo, William Clingin, Josiah Leaupepetele + James Griffin (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Social