Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
CHIL
CHIL
Wellington |
Crew
#1
PETC
[CHIL]
Coached by: Dave Hanley
Boat: Camilla
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & SHGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond
Boat: B-Richard James
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Stirling
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Alice Denyer
Boat: X-David Steele (XL)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Roy Pickard
Boat: Lochleven
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Alice Denyer
Boat: Dave Shireffs (M)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Andrew Gordon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
STOR
STOR
Wellington |
Crew
#2
PETC
[STOR]
Coached by: Dave Hanley
Boat: Raewyn
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy & SHGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Rob Ryan
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Georgina Rodie
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GISC
[GGHS]
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kaitlyn Shields
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#2
PORC
[AOTE]
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Peter Craig
|
Social