Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew. Coached by: Patrick Davenport
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
[WNHS]
Coached by: Luke Watts & Tom Monaghan
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Brent Pinfold
|
||||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell & Philippa Baker-Hogan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Kahu
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
[WNHS]
Coached by: Luke Watts & Tom Monaghan
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
HWBC
[NAPB]
Coached by: Ross Webb & Doc McDonald
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew. Coached by: Patrick Davenport
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Brent Pinfold
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell & Philippa Baker-Hogan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
Social