Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Annabelle McRobie (stroke), Paris Smyth, Mhairi Rademaker, Raima Turner-Abrahams + Jorja Gaudin (cox)
Coached by: Charles Haggie & Nathan Haggie
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
[WNHS]
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Paul Clinton & Andrew Ede
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
[WNHS]
Coached by: Dave
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Andrew Ede & Steve Finlayson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Madison Prowse (stroke), Kiana Carter, Kyla van Rijs, Rose Harwood + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Jennifer Zaslona
Boat: Peter Gray
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Tureis
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#4
TGAC
Coached by: Steve Finlayson & Maxie Robb
|
Social