Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Sunday, 29th January 2023
Race 130 (D) @ 08:12: Event 37, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 135 (I) @ 08:32: Event 40, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Megan van Leeuwen (stroke), Chelsea Grey, Caitlin Foote, Emma Hedley, Sasha Robinson, Kudrat Mast, Ashleigh Klatt, Ashley Pryor + Daniel Nota (cox)
Coached by: Brendon Grey
|
Race 155 (C) @ 10:07: Event 46, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Jimmy Steenson (stroke), Anton Schutte, Alexander Sharp, Cohen Robinson, Joshua Mathieson, Hamish Clark, Daniel Chamberlain, Henry Wilson + Bradley Jenkins (cox)
Coached by: Jacob Calvert & Jim Matchett
|
Race 157 (E) @ 10:15: Event 47, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 160 (H) @ 10:27: Event 49, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 161 (I) @ 10:31: Event 49, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
MERC
[PUKE]
Coached by: Brendon Grey
|
Race 163 (K) @ 10:39: Event 49, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 181 (C) @ 11:57: Event 54, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert
|
Race 192 (N) @ 12:41: Event 56, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 212 (H) @ 14:50: Event 4, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 213 (I) @ 14:55: Event 5, C Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 215 (K) @ 15:05: Event 5, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 216 (L) @ 15:15: Event 6, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 234 (D) @ 17:05: Event 16, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Jack Henry (stroke), Ryan Dodds, Jack Siemelink, Brunton Harwood, Cohen Robinson, Karl Kolmer, Max Siemelink, Cameron Preston + Bradley Jenkins (cox)
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social