Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 28th January 2023
Race 17 (Q) @ 09:14: Event 4, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 19 (S) @ 09:23: Event 5, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
MERC
[PUKE]
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 21 (U) @ 09:31: Event 5, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 24 (X) @ 09:43: Event 6, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 25 (Y) @ 09:47: Event 6, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 41 (O) @ 10:50: Event 13, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 56 (D) @ 11:54: Event 16, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Jack Henry (stroke), Ryan Dodds, Jack Siemelink, Brunton Harwood, Cohen Robinson, Karl Kolmer, Max Siemelink, Cameron Preston + Bradley Jenkins (cox)
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 68 (P) @ 12:44: Event 22, Heat 1 | ||
---|---|---|
Event
22
W Nov 8X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Katie Chamberlain (stroke), Alexis Moody, Xanthe Hedley, Grace Montgomery, Kareena Kumar, Sasha Leat, Rebecca Klatt, Liana Loots + Daniel Nota (cox)
Coached by: Jim Matchett
|
Race 74 (V) @ 13:12: Event 23, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert
|
Race 89 (K) @ 14:17: Event 26, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert
|
Race 92 (N) @ 14:29: Event 27, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 95 (Q) @ 14:41: Event 27, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 100 (V) @ 15:01: Event 28, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 101 (W) @ 15:05: Event 28, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 117 (M) @ 16:14: Event 34, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 119 (O) @ 16:24: Event 34, Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 124 (T) @ 16:50: Event 36, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert & Leanne Henry
|
Sunday, 29th January 2023
Race 130 (D) @ 08:12: Event 37, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 135 (I) @ 08:32: Event 40, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Megan van Leeuwen (stroke), Chelsea Grey, Caitlin Foote, Emma Hedley, Sasha Robinson, Kudrat Mast, Ashleigh Klatt, Ashley Pryor + Daniel Nota (cox)
Coached by: Brendon Grey
|
Race 155 (C) @ 10:07: Event 46, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Jimmy Steenson (stroke), Anton Schutte, Alexander Sharp, Cohen Robinson, Joshua Mathieson, Hamish Clark, Daniel Chamberlain, Henry Wilson + Bradley Jenkins (cox)
Coached by: Jacob Calvert & Jim Matchett
|
Race 157 (E) @ 10:15: Event 47, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 160 (H) @ 10:27: Event 49, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 161 (I) @ 10:31: Event 49, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
MERC
[PUKE]
Coached by: Brendon Grey
|
Race 163 (K) @ 10:39: Event 49, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 181 (C) @ 11:57: Event 54, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert
|
Race 192 (N) @ 12:41: Event 56, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 212 (H) @ 14:50: Event 4, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 213 (I) @ 14:55: Event 5, C Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 215 (K) @ 15:05: Event 5, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 216 (L) @ 15:15: Event 6, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 234 (D) @ 17:05: Event 16, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Jack Henry (stroke), Ryan Dodds, Jack Siemelink, Brunton Harwood, Cohen Robinson, Karl Kolmer, Max Siemelink, Cameron Preston + Bradley Jenkins (cox)
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Monday, 30th January 2023
Race 254 (R) @ 09:35: Event 26, B Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert
|
Race 256 (T) @ 09:45: Event 27, D Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 259 (W) @ 10:00: Event 27, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Race 262 (Z) @ 10:15: Event 28, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 271 (I) @ 11:10: Event 34, D Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 278 (P) @ 11:47: Event 36, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert & Leanne Henry
|
Race 294 (F) @ 13:40: Event 46, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Jimmy Steenson (stroke), Anton Schutte, Alexander Sharp, Cohen Robinson, Joshua Mathieson, Hamish Clark, Daniel Chamberlain, Henry Wilson + Bradley Jenkins (cox)
Coached by: Jacob Calvert & Jim Matchett
|
Race 298 (J) @ 14:10: Event 49, B Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race 315 (A) @ 15:45: Event 56, B Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Social