Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 28th January 2023
Race 8 (H) @ 08:28: Event 2, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Liam Crampsie (stroke), William Knowles, Toby Foster, Ollie Burton, Nathan Fry, Harrison Bacchus, Leonardo Bacchus, Lachie Anderson + Maia Stebbing (cox)
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 9 (I) @ 08:32: Event 2, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Nabeel Khan (stroke), Jamie Vukovich, Bill An, George Layburn, Caleb Willman-Childs, Thomas Bloom, Benjamin Mansell, Charlie Bourke + Tahlia Bull (cox)
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 19 (S) @ 09:23: Event 5, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 32 (F) @ 10:15: Event 9, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 38 (L) @ 10:37: Event 12, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Sophia Twine (stroke), Izzy Acland, Holly Shipkov, Keira Penny, Jess Donnelly, Elizabeth Mckendry, Zoe Meyer, Chloe Pezaro + Olivia Wilson (cox)
Coached by: Katie Halliday & Anna Stuart
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Teagan Lang (stroke), Summer Claridge, Nia Shipkov, Neave McConnachie, Niamh Moore, Greer Lunjevich, Galeyt Alexander, Hannah Williamson + Ashlee Bourke (cox)
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 50 (X) @ 11:30: Event 14, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 53 (A) @ 11:42: Event 15, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
Race 54 (B) @ 11:46: Event 15, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
Race 60 (H) @ 12:10: Event 17, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 84 (F) @ 13:55: Event 25, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Ian Bright
|
Race 88 (J) @ 14:13: Event 26, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 89 (K) @ 14:17: Event 26, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 95 (Q) @ 14:41: Event 27, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 96 (R) @ 14:45: Event 27, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 100 (V) @ 15:01: Event 28, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 106 (B) @ 15:25: Event 30, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 110 (F) @ 15:41: Event 33, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Sophia Twine (stroke), Izzy Acland, Holly Shipkov, Keira Penny, Jess Donnelly, Lucy Lumsden, Zoe Meyer, Chloe Pezaro + Olivia Wilson (cox)
Coached by: Katie Halliday & Anna Stuart
|
Race 112 (H) @ 15:49: Event 33, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Teagan Lang (stroke), Niamh Moore, Neave McConnachie, Izzy Meyer, Greer Lunjevich, Pippa Liang, Galeyt Alexander, Hannah Williamson + Kira Sharrock (cox)
Coached by: Katie Halliday & Anna Stuart
|
Race 123 (S) @ 16:46: Event 36, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
Race 125 (U) @ 16:54: Event 36, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 29th January 2023
Race 127 (A) @ 08:00: Event 37, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 130 (D) @ 08:12: Event 37, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Ian Bright
|
Race 154 (B) @ 10:03: Event 45, Heat 7 | ||
---|---|---|
Event
45
M Nov 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
Race 155 (C) @ 10:07: Event 46, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Leonardo Bacchus (stroke), Nathan Fry, George Glass, Lucas Forsyth, Aidan Dibble, Daniel Shao, Nam-Anh Nguyen, Archer Grey + Ashlee Bourke (cox)
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
Race 156 (D) @ 10:11: Event 47, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 167 (O) @ 10:55: Event 51, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 168 (P) @ 10:59: Event 51, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 172 (T) @ 11:15: Event 52, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 180 (B) @ 11:53: Event 53, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Anna Stuart
|
Race 182 (D) @ 12:01: Event 54, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 185 (G) @ 12:13: Event 54, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Anna Stuart
|
Race 187 (I) @ 12:21: Event 55, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 188 (J) @ 12:25: Event 55, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Anna Stuart
|
Race 191 (M) @ 12:37: Event 56, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 200 (V) @ 13:13: Event 60, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Skye Lang (stroke), Kira Sharrock, Imogen Butcher, Elizabeth Mckendry, Daisy Butcher, Rea Kearns, Amelia Swarbrick, Tahlia Bull + Olivia Wilson (cox)
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 207 (C) @ 14:20: Event 2, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Nabeel Khan (stroke), Jamie Vukovich, Bill An, George Layburn, Caleb Willman-Childs, Thomas Bloom, Benjamin Mansell, Charlie Bourke + Tahlia Bull (cox)
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 214 (J) @ 15:00: Event 5, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 220 (P) @ 15:45: Event 9, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 224 (T) @ 16:10: Event 12, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Teagan Lang (stroke), Summer Claridge, Nia Shipkov, Neave McConnachie, Niamh Moore, Greer Lunjevich, Galeyt Alexander, Hannah Williamson + Ashlee Bourke (cox)
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Sophia Twine (stroke), Izzy Acland, Holly Shipkov, Keira Penny, Jess Donnelly, Elizabeth Mckendry, Zoe Meyer, Chloe Pezaro + Olivia Wilson (cox)
Coached by: Katie Halliday & Anna Stuart
|
Race 229 (Y) @ 16:35: Event 14, C Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 232 (B) @ 16:50: Event 15, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
Race 233 (C) @ 16:55: Event 15, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
Monday, 30th January 2023
Race 253 (Q) @ 09:30: Event 25, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
Race 254 (R) @ 09:35: Event 26, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 255 (S) @ 09:40: Event 26, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 256 (T) @ 09:45: Event 27, D Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 261 (Y) @ 10:10: Event 28, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 265 (C) @ 10:30: Event 30, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 277 (O) @ 11:42: Event 36, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 280 (R) @ 11:57: Event 37, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Race 292 (D) @ 13:25: Event 45, B Final | ||
---|---|---|
Event
45
M Nov 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
Race 294 (F) @ 13:40: Event 46, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Leonardo Bacchus (stroke), Nathan Fry, George Glass, Lucas Forsyth, Aidan Dibble, Daniel Shao, Nam-Anh Nguyen, Archer Grey + Ashlee Bourke (cox)
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
Race 301 (M) @ 14:35: Event 51, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 313 (Y) @ 15:35: Event 55, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Race 320 (F) @ 16:15: Event 60, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Skye Lang (stroke), Kira Sharrock, Imogen Butcher, Elizabeth Mckendry, Daisy Butcher, Rea Kearns, Amelia Swarbrick, Tahlia Bull + Olivia Wilson (cox)
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Social