Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 28th January 2023
Race 41 (O) @ 10:50: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
HAMB
[WKOC]
Coached by: Robin Clarke
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: William Fahey
Boat: Balaena B
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Hannah Kennedy & Mark Clemo
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#14
AKLC
[SHAK]
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race 42 (P) @ 10:55: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
HAMB
[WKOC]
Coached by: Robin Clarke
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Ben Campbell & Hasan Pathan
Boat: Henry Dangerfield Smith (L)
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMB
[WKOC]
Coached by: Robin Clarke
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan & Corbin Porteous
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Grant Scott
|
Race 43 (Q) @ 11:00: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#16
NSHC
[WTLB]
Aston Coyle (stroke), Andrew Stephenson, Nicholas Bamford, Harrison Jones + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Lucy Anderson & Campbell Teixeira
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Ashleigh Richards & Tobias Rudkin
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#13
NSHC
[WTLB]
Coached by: Mark Clemo & Campbell Teixeira
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Nicky Coles (M)
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jessica Turfrey & Isabella Pennington
Boat: Midnight
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#14
NSHC
[WTLB]
Coached by: Campbell Teixeira & Daniel Somerville
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#15
NSHC
[WTLB]
Coached by: Daniel Somerville & Campbell Teixeira
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Elyse Rothery
|
Race 44 (R) @ 11:05: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ella Hansen & Sean Birdling
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Coached by: Daniel Somerville & Hannah Kennedy
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
HAMB
[WKOC]
Charles Parangi-Brown (stroke), Thomas Pilmore-Evans, Thomas Lander, Kayde Jones + Hamish Dowd (cox)
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#13
AKLC
[SHAK]
Coached by: Terry Dolan
|
Race 45 (S) @ 11:10: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Elyse Rothery
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson & Sarah Houston-Eastergaard
Boat: Lyvania
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#33
WESC
[MTAL]
Coached by: Ben Campbell & Hasan Pathan
Boat: Alasdair McGeachie (M)
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: William Fahey
Boat: Ohariu
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Bruce Jones & Martyn O'Leary
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Vic Lange (M)
|
Sunday, 29th January 2023
Race 226 (V) @ 16:20: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Ben Campbell & Hasan Pathan
Boat: Henry Dangerfield Smith (L)
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jessica Turfrey & Isabella Pennington
Boat: Midnight
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#13
NSHC
[WTLB]
Coached by: Mark Clemo & Campbell Teixeira
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Elyse Rothery
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#15
NSHC
[WTLB]
Coached by: Daniel Somerville & Campbell Teixeira
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ella Hansen & Sean Birdling
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: William Fahey
Boat: Ohariu
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Grant Scott
|
Race 227 (W) @ 16:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#14
NSHC
[WTLB]
Coached by: Campbell Teixeira & Daniel Somerville
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
HAMB
[WKOC]
Coached by: Robin Clarke
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Ashleigh Richards & Tobias Rudkin
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMB
[WKOC]
Coached by: Robin Clarke
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Hannah Kennedy & Mark Clemo
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
HAMB
[WKOC]
Coached by: Robin Clarke
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
Race 228 (X) @ 16:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Coached by: Daniel Somerville & Hannah Kennedy
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Vic Lange (M)
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Nicky Coles (M)
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Ian McKinnon
|
Monday, 30th January 2023
This Monday day sheet is empty.
Social