Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Monday, 30th January 2023
Race 244 (H) @ 08:45: D Final | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Maree Kaati
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
Coached by: Bob Evans
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
Race 245 (I) @ 08:50: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: Juliette Drysdale (M)
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Troy Page
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
Race 246 (J) @ 08:55: B Final | ||
---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
Coached by: Bob Evans
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#2
COMC
[STCU]
Coached by: Sean Durkin & Kenna Richmond
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Anna Gallaher & Megan Glenn
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Jo Mackie & Philip Petch
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Maia
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#4
ROTC
[ROTL]
Coached by: Tom Clark
|
Race 247 (K) @ 09:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Troy Page
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Bob Evans
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
HWBC
[IONA]
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy
|
Social