Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 28th January 2023
Race 1 (A) @ 08:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#3
WREC
[POMP]
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STCU]
Coached by: Sean Durkin & Kenna Richmond
|
Race 2 (B) @ 08:04: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Swift 1
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
HWBC
[IONA]
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#4
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
COMC
[STLN]
Coached by: Ron Neighbour
|
Race 3 (C) @ 08:08: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: Kim Dowden
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Caspar Hammond & John McDermott
Boat: B-Jemma James
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Mira
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race 4 (D) @ 08:12: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Tim Parker
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#4
WHAC
[TRID]
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Bob Evans
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Greg Cox
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
Boat: Kio
|
Race 5 (E) @ 08:16: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Bruce
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMC
[ROTO]
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
Race 6 (F) @ 08:20: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[WHAK]
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
Race 7 (G) @ 08:24: Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#3
GISC
[GGHS]
Coached by: Danielle Lapointe
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: M-Green
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#5
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy
|
Sunday, 29th January 2023
Race 202 (X) @ 13:55: D Final | ||
---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Tim Parker
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Greg Cox
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#5
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Bruce
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[WHAK]
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
Race 203 (Y) @ 14:00: C Final | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#4
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#3
WREC
[POMP]
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 204 (Z) @ 14:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Caspar Hammond & John McDermott
Boat: B-Jemma James
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#3
GISC
[GGHS]
Coached by: Danielle Lapointe
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy
|
Race 205 (A) @ 14:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Bob Evans
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#4
WHAC
[TRID]
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
HWBC
[IONA]
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
Monday, 30th January 2023
This Monday day sheet is empty.
Social