Event Sponsor
Entrants list: N.I. Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Rosie Wiseman (stroke), Eva Cope, Alexandra Fletcher, Nina Fisher, Sofia Phillimore, Georgia Haskell, Xanthe Williams, Imogen Worrall + Grace Allan (cox)
Coached by: Dahne Boniface & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKL*
Ruby Hakkenbroek (stroke), Annie Williamson, Alexander Fowler-Whalley, Holly MacDonald, Laura Wesseling, Te Aria Jackson, Kara Lorch-Church, Setai Setoga + Oliver Horton (cox)
Composite crew. Coached by: Peter Mills & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
AKL*
AKL*
Auckland
Auckland
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Amelia Donovan (stroke), Eugenie Tuck, Meg Hazlett, Peyton Barnard, Charlise Davison, Maia Calcinai, Lucy O'Donohoe, Brooke Weir + Letizia Hay (cox)
Coached by: Norm Charlton
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Isabelle Murray (stroke), Tegan O'Dwyer, Lauren Wood, Libby Tonks, Lucy Eastwood, Kendra Holmes-Burr, Chelsey Cook, Alex Reeve + Jack Charlton (cox)
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HWBC
Lauren Downing (stroke), Libby Stewart, Ava Woodbury-Rinkle, Caitlin Rowland, Rosa Mackenzie, Aishling White, Libby Windhager, Megan Ritchie + Ruby Chan (cox)
Coached by: Chris Morgan
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
LKGX
Alex Whitson (stroke), Abigail Porter, Annabelle Ross, Chloe Allsop, Chloe Cameron, Claire Flanagan, Isabelle Howard, Zoe Fallon + Emma Bunbury (cox)
Coached by: Elliot Hunt & Lachlan Allen
- Click to expand crew ⇨
LKGX
LKGX
non-NZ
non-NZ
Crew
#1
MERC
Megan van Leeuwen (stroke), Chelsea Grey, Caitlin Foote, Emma Hedley, Sasha Robinson, Kudrat Mast, Ashleigh Klatt, Ashley Pryor + Daniel Nota (cox)
Coached by: Brendon Grey
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Taylor Penberthy (stroke), Stephanie Severin, Phoebe Dobson, Caitlin Naude, Maeve Lockett, Talia Chatfield, Anna Greenhlagh, Carla Pethers-Boak + Tessa Guthrie (cox)
Coached by: Ash Birght & Hannah Retimana
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
PETC
Zoey Kung (stroke), Mia Allwood, Zoe Maddigan, Madeleine Dee, Emma Drummond, Lily Fleming, Peyton Loader, Erin Anderson + Milla Sowerby (cox)
Coached by: Andrew Bird
Boat: Lyndell
Boat: Lyndell
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Nico Daly (stroke), Mckenzie Kemp, Jeremie Hogan, Courtney Hucker, Nicole Olivecrona, Hannah Smith, Freya Hawker, Awatea Wallace + Isabel Knight (cox)
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Waiti
Boat: Waiti
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#11
WESC
[BARA]
Orla O'Carroll (stroke), Aliana Henderson, Harriet Burrell, Eden Clark, Poppy Cavanagh-Briggs, Kayley Wilson, Emma Gerrand, Georgia McDermott + Natalie Salmon (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Bella Boersen (stroke), Lily Curnow, Nicole Nagaratnam, Ruby Schmulian, Amanda Chen, Molly Stewart, Lilah Martin, Jamie Reader + Guy Pinfold (cox)
Coached by: India Mattocks
Boat: X-Te Whau (L)
Boat: X-Te Whau (L)
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WKDS
Zoe Fon (stroke), Xanthe Lovegrove-Edlington, Alexandra Peoples, Te Aumihi Haggie, Isabel Melville, Milan Nordstrom, Taylah Kilmister, Emma Clapcott + Emma Morrison (cox)
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Social