Event Sponsor
Entrants list: N.I. Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#11
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#13
AKLC
[SHAK]
Coached by: Terry Dolan
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AWGC
Coached by: Lance O'Brien & Dave Dudley
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
- Click to expand crew ⇨
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
- Click to expand crew ⇨
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan & Greg Cox
- Click to expand crew ⇨
CLIC
CLIC
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan & Corbin Porteous
- Click to expand crew ⇨
CLIC
CLIC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
GISC
Coached by: Peter Simmons
- Click to expand crew ⇨
GISC
GISC
East Coast
East Coast
Crew
#2
GISC
Coached by: Peter Simmons
- Click to expand crew ⇨
GISC
GISC
East Coast
East Coast
Crew
#3
GISC
[GBHS]
Coached by: Peter Simmons
- Click to expand crew ⇨
GBHS
GBHS
East Coast
East Coast
GISC
GISC
East Coast
East Coast
Crew
#1
HAMC
Coached by: Maleponi Vaioleti
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HKIC
Coached by: Olivia Adams
- Click to expand crew ⇨
HKIC
HKIC
Waikato
Waikato
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
KICC
Coached by: Cole Barfoot
- Click to expand crew ⇨
KICC
KICC
Auckland
Auckland
Crew
#2
KICC
Coached by: Cole Barfoot
- Click to expand crew ⇨
KICC
KICC
Auckland
Auckland
Crew
#3
KICC
Coached by: Ian McKinnon
- Click to expand crew ⇨
KICC
KICC
Auckland
Auckland
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson & Sarah Houston-Eastergaard
Boat: Ann-Marie
Boat: Ann-Marie
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#2
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard & Kevin Stevenson
Boat: Raewyn
Boat: Raewyn
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
- Click to expand crew ⇨
PORC
PORC
Wellington
Wellington
Crew
#2
PORC
[HTIB]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
- Click to expand crew ⇨
HTIB
HTIB
Wellington
Wellington
PORC
PORC
Wellington
Wellington
Crew
#1
SGEC
Coached by: Alan Vester & Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#2
SGEC
[GLDW]
Coached by: Jack Milmine & Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Morgan Burt & Tony Gallagher
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Morgan Burt
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SPCC
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
- Click to expand crew ⇨
SPCC
SPCC
Waikato
Waikato
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey & Isabella Pennington
Boat: Andrew Crosland
Boat: Andrew Crosland
- Click to expand crew ⇨
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey & Isabella Pennington
Boat: Eclipse
Boat: Eclipse
- Click to expand crew ⇨
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#4
STAC
[WLCO]
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TGAC
Coached by: Elyse Rothery
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#2
TGAC
Coached by: Elyse Rothery
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
Crew
#2
TGSC
Coached by: Ian Bright
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WANC
Coached by: Grant Scott
- Click to expand crew ⇨
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Lynette Skelton (L)
Boat: Lynette Skelton (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Roger McGarry (H)
Boat: Roger McGarry (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Mike Lobel (M)
Boat: Mike Lobel (M)
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
- Click to expand crew ⇨
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
- Click to expand crew ⇨
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WKOC
Coached by: Sean Birdling & Ella Hansen
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
Coached by: Sean Birdling
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social