Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Tom Gethin
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
Boat: Noel Lynch
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
Boat: Steel & Tube
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
Boat: Peter Taylor
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Tom Gethin
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GISC
[GBHS]
Coached by: Joshua Kelly
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: James Mitchell & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Brayden Coley
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Jack Trusler
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: James Mitchell
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Martyn O'Leary & Victoria Goodwin
|
Social