You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Lucas Dobler (stroke), Liam Harding, Dylan Henderson, Jack Buckley, Alex Hindmarsh, Alexander Meiring, Alexander Jones, Harry Cornelius + Milan Todd (cox)
Coached by: Mark Clemo & Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (6:20.58)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Charlotte Mawston (stroke), Sacha van der Net, Annabel Savage, Annabel Drew Ross + Tayla Coplestone (cox)
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (7:54.36)
Crew
#1
NSHC
Coached by: Maren Howarth & Chris Everitt
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (7:06.81)
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Coached by: Daniel Somerville & Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (6:57.20)
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Thomas Link (stroke), Joel Blijlevens, Alexander Jones, Leo Durbin, Mikyle Fonagy, Matthew Young, Ryan Haves, Quinn Wiltshire + Alexander McGill (cox)
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (6:03.94)
Crew
#11
NSHC
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (6:55.03)
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Lucy Anderson & Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (6:52.35)
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Everitt
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (8:10.84)
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Everitt
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (8:09.89)
Crew
#11
NSHC
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (6:45.24)
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (6:47.43)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Taylor Penberthy (stroke), Stephanie Severin, Phoebe Dobson, Caitlin Naude, Maeve Lockett, Talia Chatfield, Anna Greenhlagh, Carla Pethers-Boak + Tessa Guthrie (cox)
Coached by: Ash Birght & Hannah Retimana
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (7:02.47)
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Everitt
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (7:12.87)
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell & Chris Everitt
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (6:26.80)
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Everitt
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (06:46.68)
Crew
#1
NSHC
Coached by: Maren Howarth
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (7:22.11)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (7:23.93)
Crew
#1
NSHC
Jessica Mabey (stroke), Annabelle Knowles, Scarlet Billingham, Fenella Hemi, Olivia White-Parsons, Laura McCabe, Tessa White-Parsons, Brooke Hamilton + Harry Molloy (cox)
Coached by: Chris Everitt
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (6:36.00)
Social