You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: Garth Tremeer (H)
Boat: Garth Tremeer (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: PW Senior (H)
Boat: PW Senior (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper
Boat: X-Tony Gibson (L)
Boat: X-Tony Gibson (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: Z-RPC Ged Campbell (H)
Boat: Z-RPC Ged Campbell (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Nicky Coles (M)
Boat: Nicky Coles (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Hugo Verdonk (stroke), Jack Mitchell, Connor Wiltshire, Alex Brown, Brent Smart, Sean Brooks-Adams, Cade McAllansmith, Talisman Lloyd + Samara O'Hagan (cox)
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: X-Tony Hurt (M)
Boat: X-Tony Hurt (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-Ross McKee (M)
Boat: X-Ross McKee (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
Boat: X-Tony Gibson (L)
Boat: X-Tony Gibson (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: X-John Barton (H)
Boat: X-John Barton (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Lynette Skelton (L)
Boat: Lynette Skelton (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: Private-Talisman
Boat: Private-Talisman
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Hasan Pathan
Boat: Lynette Skelton (L)
Boat: Lynette Skelton (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 7th (11:06.78)
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: WERC2 (M)
Boat: WERC2 (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: X-Mike Hartley (H)
Boat: X-Mike Hartley (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: X-Mahe Drysdale (H)
Boat: X-Mahe Drysdale (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
Boat: X-Romola Ashby (L)
Boat: X-Romola Ashby (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan & Emma Napper
Boat: X-Patiki (L)
Boat: X-Patiki (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: result (EXC)
Event
45
M Nov 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Vic Lange (M)
Boat: Vic Lange (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: X-Mike Hartley (H)
Boat: X-Mike Hartley (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Hasan Pathan
Boat: WERC10
Boat: WERC10
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (9:12.60)
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: X-Lew Beck (M)
Boat: X-Lew Beck (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
Boat: X-Romola Ashby (L)
Boat: X-Romola Ashby (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan & Emma Napper
Boat: X-Patiki (L)
Boat: X-Patiki (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (8:40.48)
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk & Nick Dawe
Boat: X-Ross McKee (M)
Boat: X-Ross McKee (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: scratched
Crew
#1
WESC
Paul Jacquot (stroke), Colin Glew, Felix Rawlinson, Samuel Jones, Waldo Singleton, Jack Mitchell, Jerome Barrack, Cam MacGillivray + Samara O'Hagan (cox)
Coached by: Nick Dawe
Boat: X-Tony Hurt (M)
Boat: X-Tony Hurt (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WES*
India Mattocks (stroke), Kendall Smith, Ella Henry, Christine Wu, Sasha Robinson, Chelsea Grey, Renee Henry, Holly Chaafe + Bradley Jenkins (cox)
Composite crew. Coached by: Emma Napper & Brent Henry
Boat: X-Te Whau (L)
Boat: X-Te Whau (L)
- Click to expand crew ⇨
WES*
WES*
Auckland
Auckland
Social