You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: M-New 2x/2-
Boat: M-New 2x/2-
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (7:46.84)
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: Wolfgang White (H)
Boat: Wolfgang White (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (6:41.54)
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
Boat: X-Tony Gibson (L)
Boat: X-Tony Gibson (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (7:32.08)
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Lynette Skelton (L)
Boat: Lynette Skelton (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (7:26.31)
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: X-Mike Hartley (H)
Boat: X-Mike Hartley (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (6:42.62)
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: M-Jono Winter
Boat: M-Jono Winter
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (6:45.73)
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: X-Peter Watkinson (H)
Boat: X-Peter Watkinson (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (6:25.22)
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
Boat: X-Romola Ashby (L)
Boat: X-Romola Ashby (L)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (7:15.14)
Event
45
M Nov 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Vic Lange (M)
Boat: Vic Lange (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (6:57.08)
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-Ross McKee (M)
Boat: X-Ross McKee (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (6:43.30)
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Garth Tremeer (H)
Boat: Garth Tremeer (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (7:10.89)
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: M-Charlotte Pearce
Boat: M-Charlotte Pearce
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd (7:31.39)
Crew
#1
WESC
Paul Jacquot (stroke), Colin Glew, Felix Rawlinson, Samuel Jones, Waldo Singleton, Jack Mitchell, Jerome Barrack, Cam MacGillivray + Samara O'Hagan (cox)
Coached by: Nick Dawe
Boat: X-Tony Hurt (M)
Boat: X-Tony Hurt (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (5:48.24)
Social