You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#3
WREC
[POMP]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STCU]
Coached by: Sean Durkin & Kenna Richmond
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Charlotte Mawston (stroke), Sacha van der Net, Annabel Savage, Annabel Drew Ross + Tayla Coplestone (cox)
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Ruby Lewis
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Georgia Gibson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#4
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Rachel Brown
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
STAC
[QMAR]
Coached by: Bianca Martin & Isabel Knight
Boat: Peter Gray
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Greg Cox & Corbin Porteous
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: Garth Tremeer (H)
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
MERC
[PUKE]
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew. Coached by: Dave Dudley & Esthie De Wet
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Johnny Johnson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Dahne Boniface & Waldo Singleton
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Amy Barclay & Hayden Shaw
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley & Lance O'Brien
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-Mike Hartley (H)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: PW Senior (H)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Jesse Pilcher
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LKGX
LKGX
non-NZ |
Crew
#1
LKGX
Coached by: Lachlan Allen & Michael Probert
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: St Marys
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Coached by: Nadia Bleaken & Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#10
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#12
RNZX
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
RNZX
[STAC]
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#4
RNZX
[HKIC]
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#8
RNZX
[CTYC]
Coached by: Tom Stannard & Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
RNZX
[WKOC]
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
RNZX
[WKOC]
Coached by: Tom Stannard & Calvin Ferguson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Hannah Kennedy & Mark Clemo
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
HAMB
[WKOC]
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#14
AKLC
[SHAK]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: William Fahey
Boat: Balaena B
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley & Gabe Reynolds
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Blair Currie
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Marty O'Brien
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
Coached by: Terry Dolan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Tom Gethin
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
Boat: Noel Lynch
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
Boat: Steel & Tube
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: M-New 2x/2-
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Maren Howarth
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Vlado
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
Boat: X-Tony Gibson (L)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Nova
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Coached by: Nadia Bleaken & Brian Hawthorne
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Event
22
W Nov 8X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
HWBC
[IONA]
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Anna Gallaher & Megan Glenn
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Troy Page
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: Juliette Drysdale (M)
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Alison Mills & Beth Ross
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Beth Ross
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Lance O'Brien & Dave Dudley
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BPCC
[BTHC]
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Caspar Hammond & John McDermott
Boat: B-Loreto (L)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Stella Rasmussen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Lance O'Brien & Dave Dudley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Roger McGarry (H)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Morgan Burt
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Elyse Rothery
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#2
PORC
[HTIB]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey & Isabella Pennington
Boat: Eclipse
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Mike Lobel (M)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Sean Birdling & Ella Hansen
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: James Mitchell & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#15
NSHC
[WTLB]
Coached by: Hannah Kennedy & Mark Clemo
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Alex Andersen & Reuben Ngapo
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Nicky Coles (M)
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Martyn O'Leary & Drew Tierney
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Greg Cox & Jason Williams
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Marty O'Brien
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Joshua Clark
Boat: Ruamahanga
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Amy Barclay
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[NAPG]
Coached by: Chris Morgan & Nick Sye
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: WERC2 (M)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Black Boat
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Jesse Pilcher
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Mannington
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Steeple
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Swift 1
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Joshua Kelly
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Gavin Powell & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Morgan Burt
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Cole Barfoot
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Jack Trusler
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Daniel Somerville & Mark Clemo
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Jack Trusler
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
William Peoples (stroke), Hamish Meehan, Dominic Freyberg, Wiripoai Thompson-Evans + Bruno Cropper (cox)
Coached by: Martyn O'Leary & Drew Tierney
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe
Boat: X-Peter Watkinson (H)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: Dave Vallance (H)
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Tim Zouch
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Graham Smith & Glenn Ross
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Hollie Fraser (stroke), Payton Berry, Neva Currie, Amelie Rerekura-Peters + Frederika Clements (cox)
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Ffion Lewis & Rosie Ireland
|
|||
Entity
GIS*
GIS*
East Coast |
Crew
#2
GIS*
Composite crew. Coached by: Danielle Lapointe & Esthie De Wet
|
Event
45
M Nov 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Vic Lange (M)
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
Tyler Tretheway (stroke), Te Kokoru Thompson-Evans, Christopher Snyman, Josh Cashin + Hugh Trower (cox)
Coached by: Martyn O'Leary & Drew Tierney
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Jack Milmine & Kieran Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Campbell Teixeira & Daniel Somerville
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: William Fahey
Boat: Ohariu
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Hawkins
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: X-Mike Hartley (H)
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Jesse Pilcher
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Marty O'Brien
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Joshua Clark
Boat: Kaiwharawhara
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Gavin Powell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Corbin Porteous
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
HWBC
[IONA]
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Rachel Gamble- Flint & Beth Ross
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#2
BPCC
[ACGT]
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Tim Parker
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Waghorn
Boat: Steel & Tube
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
Boat: X-Romola Ashby (L)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Joe O'Neill
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
[NPLB]
Coached by: Jason Williams & Greg Cox
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Corbin Porteous & Greg Cox
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester & Rob Taylor
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#3
WREC
[POMP]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Heidi Oliver
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#5
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Marieke Richards
Boat: Dave Shireffs (M)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Te Atakura Potaka-Osborne-Milner-Skudder (stroke), Hazel Engert-Rodgers, Samantha Rooke, Ruby Armishaw + Morgan Wood (cox)
Coached by: Lance O'Brien & Alan Luff
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Ffion Lewis & Rosie Ireland
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: M-Charlotte Pearce
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh & Oliver Fahey
Boat: Pivac
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anna Gallaher
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Kit Croxford
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Sirius
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: Caspar Hammond & Sarah Simpson
Boat: B-Gillian Trotman
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson & Courtney Bangs
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell & Chris Everitt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Hugo Verdonk
Boat: Wolfgang White (H)
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Marty O'Brien
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk & Nick Dawe
Boat: X-Ross McKee (M)
|
Social