Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
HWBC
[IONA]
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Troy Page
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Bob Evans
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Anna Gallaher & Megan Glenn
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
||||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#2
COMC
[STCU]
Coached by: Sean Durkin & Kenna Richmond
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Maia
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Jo Mackie & Philip Petch
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
Coached by: Bob Evans
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#4
ROTC
[ROTL]
Coached by: Tom Clark
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: Juliette Drysdale (M)
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Troy Page
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
||||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Loveday Yeoman
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
Coached by: Bob Evans
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
|||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Maree Kaati
|
Social