Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Beth Ross
|
||||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
||||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WEGC]
Coached by: Nathan Wallace
Boat: St Marys
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: Lynette Skelton (L)
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
ROTC
[JPCR]
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Maree Kaati
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#4
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh & Oliver Fahey
Boat: Stirling
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
||||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Zoe Mills
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Lance O'Brien & Dave Dudley
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Beth Ross
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Lance O'Brien & Dave Dudley
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BPCC
[BTHC]
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Caspar Hammond & John McDermott
Boat: B-Loreto (L)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Stella Rasmussen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Zoe Mills
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: Lynette Skelton (L)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Maree Kaati
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Ffion Lewis & Georgia Gibson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#4
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh & Oliver Fahey
Boat: Stirling
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WEGC]
Coached by: Nathan Wallace
Boat: St Marys
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
ROTC
[JPCR]
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey & Isabella Pennington
Boat: Andrew Crosland
|
Social