Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Maxwell Kara (stroke), Cash Filipo, Luke Nicol-Swindale, Rory Bourke, Mason Bowker, Connor Brownlee, Dillon Cable, Shakayden Pang + Ryan Ollington (cox)
Coached by: Robin Clarke
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Gus Weir (stroke), Christopher Snyman, Caleb Blake, Lachlan Murphy, Te Kokoru Thompson-Evans, Harry Stevenson, George Benjamin, Tyler Tretheway + Bruno Cropper (cox)
Coached by: Martyn O'Leary & Drew Tierney
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Joel Singleton (stroke), Andrew Mitchell, Samuel Kingdon, Oscar Gaddes, Caleb Margan, George Palmer, Jackson Alcock, Aaron Dingle + Max Cook (cox)
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Gus Weir (stroke), Christopher Snyman, Caleb Blake, Lachlan Murphy, Te Kokoru Thompson-Evans, Harry Stevenson, George Benjamin, Tyler Tretheway + Bruno Cropper (cox)
Coached by: Martyn O'Leary & Drew Tierney
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Joel Singleton (stroke), Andrew Mitchell, Samuel Kingdon, Oscar Gaddes, Caleb Margan, George Palmer, Jackson Alcock, Aaron Dingle + Max Cook (cox)
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Cooper Philp (stroke), Sam Cotton, Zachary Chu, Thomas Goodfellow, Yen-Cheng Lee, Tate Mathieson, Joshua Thorp, Ben Worrall + Lucas Lee (cox)
Coached by: Ashleigh Richards & Tobias Rudkin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Maxwell Kara (stroke), Cash Filipo, Luke Nicol-Swindale, Rory Bourke, Mason Bowker, Connor Brownlee, Dillon Cable, Shakayden Pang + Ryan Ollington (cox)
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Henry Sutton (stroke), Connor Mackie, Monty Neubert, George McGuinness, Joshua Irwin, Zac Woods, Benjamin Rickard, Dylan Robinson + Harry Gardner (cox)
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Cayden Imrie (stroke), Aston Garvin, Kayden Simmons, Dylan Jackson-McClutchie, Oscar Moore, Ben Gillanders, Jack Bacon, Louis Steverson + Archer Garvin (cox)
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
Social