Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mike Hasselbach
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles & Martin Simoncelli
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell & Chris Everitt
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Mannington
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Nigel Fraser & Gabe Reynolds
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey & Isabella Pennington
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Jesse Pilcher
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell & Chris Everitt
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Marty O'Brien
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk & Nick Dawe
Boat: X-Ross McKee (M)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Nigel Fraser & Gabe Reynolds
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey & Isabella Pennington
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Corbin Porteous
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles & Martin Simoncelli
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Mannington
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Jesse Pilcher
|
Social