Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2024 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 27th January 2024
Race 10 (J) @ 08:40: Event 5, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#14
WESC
[BARA]
Coached by: Chris Everitt
Boat: B-Duchesne
|
Race 11 (K) @ 08:44: Event 5, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: Chris Everitt
Boat: B-Amiens
|
Race 13 (M) @ 08:52: Event 5, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Lucia Donohoe (stroke), Maddie McGuinness, Darcey Joils, Clementine Bulmer + Charlotte Te Rito (cox)
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
Boat: B-Philippine
|
Race 14 (N) @ 08:56: Event 5, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#13
WESC
[BARA]
Coached by: Chris Everitt
Boat: B-Dudley Storey4
|
Race 15 (O) @ 09:01: Event 6, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: Sarah Simpson
Boat: B-Erin Tolhurst
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#13
WESC
[BARA]
Coached by: Sarah Simpson
|
Race 20 (T) @ 09:26: Event 6, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Sarah Simpson
Boat: B-Loreto (L)
|
Race 29 (C) @ 10:06: Event 8, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: John McDermott
Boat: B-Barat
|
Race 31 (E) @ 10:14: Event 8, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
WESC
[BARA]
Coached by: Chris Everitt
|
Race 52 (Z) @ 11:44: Event 14, Heat 8 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
Boat: B-Richard James
|
Race 54 (B) @ 11:56: Event 15, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Sarah Simpson
Boat: B-Gillian Trotman
|
Race 61 (I) @ 12:27: Event 18, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Anna Butcher (stroke), Mia Seselj, Zoe Phillips, Lily Goddard, Darcey Joils, Orla O'Carroll, Lucia Donnianni, Kate Hunter + Caitlin Lawrence (cox)
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
Race 73 (U) @ 13:16: Event 24, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Grace Thomson (stroke), Madeleine Gimblett, Charlotte Tuck, Billie Burn, Mishara Fodie, Milla Wright, Remy Kastelan, Gabriela Fullerton-Smith + Pieta Cumming (cox)
Coached by: Sarah Simpson
Boat: B-Father John
|
Race 91 (M) @ 14:38: Event 29, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
Race 103 (Y) @ 15:29: Event 35, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Sailor MacCulloch (stroke), Esther Meachen, Millie Bower, Gretel Ward, Hannah Saunders, Hannah Boyes, Lara Dolan, Jo Tolley + Alice Willoughby (cox)
Coached by: Chris Everitt
Boat: B-Father John
|
Race 105 (A) @ 15:37: Event 35, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#12
WESC
[BARA]
Juliet Neutze (stroke), Grace McGuinness, Tilly Joils, Mia Growden, Mishara Fodie, Darcey Joils, Clementine Bulmer, Maddie McGuinness + Holly Jury (cox)
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
Boat: X-Te Whau (L)
|
Race 108 (D) @ 15:55: Event 36, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Charlotte Tuck (stroke), Priya Hermansson, Eve Glennie, Abby O'Connell, Jade Phillips, Mikayla White, Chloe Whitehead, Madeleine Gimblett + Pieta Cumming (cox)
Coached by: Sarah Simpson
Boat: B-Father John
|
Race 109 (E) @ 15:59: Event 37, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
Boat: B-Barat
|
Race 110 (F) @ 16:03: Event 37, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
Boat: B-Richard James
|
Race 123 (S) @ 17:01: Event 44, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Charlotte Tuck (stroke), Priya Hermansson, Mishara Fodie, Chloe Whitehead, Mikayla White, Jade Phillips, Eve Glennie, Remy Kastelan + Alice Willoughby (cox)
Coached by: Sarah Simpson
Boat: B-Erskine
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social