Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2024 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 27th January 2024
Race 45 (S) @ 11:16: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey & Ashleigh Klatt
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Heidi Oliver & Benita Douglas
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
STAC
[QMAR]
Coached by: Oliver Fahey & Bianca Martin
Boat: Stirling
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
Race 46 (T) @ 11:20: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Meghan Jolley & Sam Grant
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson & Troy Page
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Moa
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Steve Finlayson & Troy Page
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Tania Donnianni
Boat: Lynette Skelton (L)
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey & Ashleigh Klatt
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#3
GISC
[GGHS]
Coached by: Esthie De Wet
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Lanea Tuiasosopo & Kairo Ah Kuoi
Boat: Lynette Skelton (L)
|
Race 48 (V) @ 11:28: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#2
COMC
[STCU]
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Island Bay
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAWC
[TEAW]
Coached by: Alya Mexted
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Charlotte Freeman
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#12
CAMC
[CAMB]
Coached by: Karl Manson & Joel Clayton-Greene
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Faith Ball
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
Race 49 (W) @ 11:32: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Charlotte Freeman
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#21
HAMC
[SHGH]
Coached by: Rachel Brown & Tony Burns
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Phil Petch & Peter Fraser
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#5
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Andrew Crosland
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Sam Grant & Meghan Jolley
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Zoe Mills
|
Race 50 (X) @ 11:36: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson & Troy Page
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Anna Delong & Meg Glenn
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#11
CAMC
[CAMB]
Coached by: Karl Manson & Joel Clayton-Greene
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKDS
[WKOC]
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King & Ben Kirsop
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Jessica Taylor
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#13
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
Race 51 (Y) @ 11:40: Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan & Jodi Haskell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ian Bright & Anna Noake
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Alya Mexted
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Bianca Martin & Oliver Fahey
Boat: Lochleven
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Seth Peake
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race 52 (Z) @ 11:44: Heat 8 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
Boat: B-Richard James
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
MERC
[PUKE]
Coached by: Brett Henry & Ashleigh Klatt
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ian Bright & Anna Noake
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Georgia Allen
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Ellen Hammond & Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HKIC
[HAUR]
Coached by: Faith Ball
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Zoe Mills
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan & Jodi Haskell
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 28th January 2024
Race 229 (W) @ 16:30: D Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Meghan Jolley & Sam Grant
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Kaylin Wren & Norm Charlton
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#11
CAMC
[CAMB]
Coached by: Karl Manson & Joel Clayton-Greene
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Anna Delong & Meg Glenn
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Zoe Mills
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Charlotte Freeman
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Moa
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Heidi Oliver & Benita Douglas
|
Race 231 (Y) @ 16:40: B Final | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Georgia Allen
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Roy Pickard & Morgan Blind
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Zoe Mills
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GISC
[GGHS]
Coached by: Esthie De Wet
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
AWGC
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey & Ashleigh Klatt
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Crew
#2
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson & Troy Page
|
Race 232 (Z) @ 16:45: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Seth Peake
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Phil Petch & Peter Fraser
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson & Troy Page
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAWC
[TEAW]
Coached by: Alya Mexted
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Tania Donnianni
Boat: Lynette Skelton (L)
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Monday, 29th January 2024
This Monday day sheet is empty.
Social