Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2024 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 27th January 2024
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 28th January 2024
Race 145 (Q) @ 09:07: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Theo Brown & Jono Higgins
Boat: Henry Dangerfield Smith (L)
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Craig Ballantine-Wooley
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett & Rob Holmes
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson & Fiona Burney
Boat: Martha
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: William Fahey & Angela Holgate
Boat: Kahu
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
Coached by: Kieran Smith & Danielle McComish
|
Race 146 (R) @ 09:12: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGBC
TGBC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGBC
[TRGB]
Coached by: Sarah Coatsworth & Craig Bocock
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Balaena B
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris McAsey
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Kieran Smith & Danielle McComish
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke McKenzie & Peter Simmons
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: William Fahey & Angela Holgate
Boat: Ohariu
|
Monday, 29th January 2024
Race 296 (D) @ 13:35: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Theo Brown & Jono Higgins
Boat: M-Charlotte Pearce
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: William Fahey & Angela Holgate
Boat: Ohariu
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#14
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson & Fiona Burney
Boat: Martha
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: William Fahey & Angela Holgate
Boat: Haumia
|
Race 297 (E) @ 13:40: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Kieran Smith & Danielle McComish
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Craig Ballantine-Wooley
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett & Rob Holmes
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris McAsey
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Craig Ballantine-Wooley
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Joseph Dillon (stroke), raj Gopal Naidu Kurapati Venkata, Tia Manaia, Eric Zhao + Archie McConchie (cox)
Coached by: Sophia Meikle
|
Social