Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2024 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 27th January 2024
Race 35 (I) @ 10:32: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Drew Tierney & George Mackintosh
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Nabeel Khan & Sam Grant
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Ellen Hammond
Boat: Haumia
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Alexander Faulconbridge (stroke), Samuel Anderson, Andrew Webster, Luke Cracroft-Wilson + Rose Abbott (cox)
Coached by: John Cook
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Kylee Corboy & Bradley Kingma
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Nabeel Khan & Kevin Herbison
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Chris Thorsen
|
Race 36 (J) @ 10:36: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Peter Craig & Jess Turfrey
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey & Adam Raitt
Boat: Lupus
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#11
CAMC
[CAMB]
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Chris Thorsen
|
Race 37 (K) @ 10:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: James O'Sullivan & William Tucker
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GISC
[GBHS]
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Coached by: Luke Bollon & Brayden Coley
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Brayden Coley & Luke Bollon
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#31
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Tai Renner
Boat: Trappitts
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Luke Bollon & Brayden Coley
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Sam Morgan & Drew Tierney
|
Sunday, 28th January 2024
Race 223 (Q) @ 15:58: A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Brayden Coley & Luke Bollon
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#11
CAMC
[CAMB]
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Luke Bollon & Brayden Coley
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Kylee Corboy & Bradley Kingma
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Chris Thorsen
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Monday, 29th January 2024
This Monday day sheet is empty.
Social