Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: John Cook & Robert Taylor
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Matiu
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
SGEC
[GLDW]
Coached by: John Cook & Leo Strode Penny
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
||||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie & Marty O'Brien
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Alex Brown & Germain Hellriegel-White
Boat: X-Ross McKee (M)
|
||||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Tom Leonard
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
Coached by: Sam Heveldt & Mat Jensen
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Alex Brown & Germain Hellriegel-White
Boat: Wolfgang White (H)
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: John Cook
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Ellen Hammond
Boat: Waipahihi
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Makaro
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Sam Heveldt & Mat Jensen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Tom Leonard
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Sam Heveldt & Mat Jensen
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Ellen Hammond
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Camilla
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#10
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Andrew Crosland
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Matiu
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
Coached by: Sam Heveldt & Mat Jensen
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie & Marty O'Brien
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#33
WESC
[MTAL]
Coached by: Alex Brown & James O'Sullivan
Boat: Garth Tremeer (H)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: John Cook & Robert Taylor
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Sam Grant & Jamie Vukovich
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Ellen Hammond
Boat: Whairepo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#31
STAC
[WLCO]
Coached by: Connor Burns & Jacob Cook
Boat: Peter Taylor
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Makaro
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Alex Brown & Germain Hellriegel-White
Boat: Wolfgang White (H)
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Sam Grant & Jamie Vukovich
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
SGEC
[GLDW]
Coached by: John Cook & Leo Strode Penny
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Alex Brown & Germain Hellriegel-White
Boat: X-Ross McKee (M)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#32
STAC
[WLCO]
Coached by: Connor Burns & Jacob Cook
Boat: Steel & Tube
|
Social