Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris McAsey & Mike Podesta
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKOC
[SJHM]
Coached by: Kylee Corboy & Ella Hansen
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Tom Leonard
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#13
SGEC
[MACL]
Coached by: Morgan Burt
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
[FRAN]
Coached by: Jason Williams & Greg Cox
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Phil Petch
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#11
CAMC
[CAMB]
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Roger McGarry (H)
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GISC
[GBHS]
Coached by: Joshua Kelly
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#3
GISC
[GBHS]
Coached by: Joshua Kelly
|
||||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Nabeel Khan & Sam Grant
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kamira Haggie
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Liam Avery
|
||||
Entity
TGBC
TGBC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGBC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kamira Haggie
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jamie Vukovich & Sam Grant
|
||||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Craig Martin
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Peter Fraser & Ger Sheehan
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Ellen Hammond
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
TGBC
TGBC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGBC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
|
||||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
Social