There is a couple of types of results for this regatta:
~ full-featured
~ ROWMAN-based
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (7:03:59)
- Repechage 2: placed 2nd (7:01:66)
- B Final: placed 3rd (7:00:07)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
James Tunnicliffe (stroke), Ishara Bakmeedeniya, Karl Kennedy, Liam Blain-Caunce + Shaan Kesha (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 6th (8:39:54)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (7:32:09)
- Repechage 1: placed 3rd (7:27:87)
- B Final: placed 3rd (NTT)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Nick Pain (stroke), Mitchell Dumergue, Chris Winder, Caleb S, Joshua Seagar, Patrick Chappell, Jared Newman, Robbie Hamilton-Johns + Matthew Mee (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:28:19)
- Repechage 1: placed 3rd (7:04:41)
- B Final: placed 2nd
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:08:91)
- Repechage 2: placed 3rd (6:56:39)
- A Final: placed 7th (7:01:39)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
James Tunnicliffe (stroke), Ishara Bakmeedeniya, Karl Kennedy, Liam Blain-Caunce + Shaan Kesha (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 8th (9:14:04)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Nick Pain (stroke), Mitchell Dumergue, Chris Winder, Patrick Chappell, Joshua Seagar, James Ford, Michael Longuet-Higgins, Zackery Lowrie + Matthew Mee (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (7:22:60)
- Repechage 1: placed 2nd (6:59:19)
- A Final: placed 6th (7:24:84)
Crew
#1
AGSB
Alex Brooks (stroke), Samuel Loader, Frano Staub, Sam Milne, Adnan Siamwala, Steven Sharp, Chris Hayes, Stephen Kennedy + Philip Spector (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (6:53:10)
- Repechage 1: placed 5th (6:26:29)
- A Final: placed 6th (6:42:28)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (8:39:92)
Crew
#1
AGSB
Jean-Paul Smit (stroke), Patrick Pethica, Oliver Rosser, Malone Blaikie, Heath Colthurst, Todd Felton, Michael Cardy, Fraser Ellis + Thomas Knight (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (6:41:96)
- Repechage 1: placed 1st (6:17:77)
- A Final: placed 1st (6:26:35)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (8:21:25)
- Repechage 2: placed 3rd (7:50:88)
- B Final: placed 2nd (8:04:34)
Crew
#1
AGSB
Jean-Paul Smit (stroke), Mark Clemo, Geoffrey Cornell, Michael Arms, Malone Blaikie, Patrick Pethica, Alex McCutcheon, Samuel Loader + Thomas Knight (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (6:19:10)
- Repechage 2: placed 1st (6:00:15)
- A Final: placed 3rd (6:24:10)
Social