There is a couple of types of results for this regatta:
~ full-featured
~ ROWMAN-based
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 3rd (7:34:12)
- Repechage 1: placed 6th (7:04:72)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (7:42:75)
- Repechage 2: placed 6th (7:34:62)
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 8th (8:05:98)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:34:55)
- Repechage 1: placed 4th (8:13:89)
- B Final: placed 7th (8:31:53)
Crew
#1
TAKA
Jess Meares (stroke), Grace McMahon, Olivia Mune, Rachel Hunter, Rosie Smith, Katie Philp, Harriette Moore, Abby Petricevich + Harriet Burling (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (8:46:07)
- Repechage 1: placed 5th (8:21:96)
- B Final: placed 7th (8:17:74)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 5th (8:06:53)
- Repechage 1: placed 6th (7:25:17)
- B Final: placed 7th (7:40:50)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:07:52)
- Repechage 2: placed 6th
- B Final: placed 8th (NTT)
Crew
#1
TAKA
Gordon Kang (stroke), Thomo Hume, Jackson Living, Hamza Al-Rikabi, Michael Ross, Jarryd Walker, Bennett Hume, Regan Tong + Jordon Hinton (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (8:38:72)
- Repechage 2: placed 5th (7:50:55)
- B Final: placed 8th
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd (6:49:91)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (8:56:95)
- Repechage 1: placed 3rd (8:29:60)
- B Final: placed 5th (8:31:42)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (8:35:26)
- Repechage 2: placed 4th (8:20:92)
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 2nd (8:10:92)
- Repechage 2: placed 5th (7:57:85)
- B Final: placed 3rd (8:00:27)
Crew
#1
TAKA
Lucy Korn (stroke), Laura Burley, Harmony Smith, Caitlin O'Donnell-Clarke, Claire van Roekel, Jacqui Lane, Georgia McNaught, Lauren Frost + Emily Tubby (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:04:61)
- Repechage 1: placed 3rd (7:33:25)
- A Final: placed 8th (7:51:65)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 4th (8:52:78)
- Repechage 1: placed 4th (8:21:64)
- B Final: placed 3rd (8:46:35)
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:51:95)
- Repechage 1: placed 6th (8:47:23)
- B Final: placed 7th (9:20:90)
Crew
#1
TAKA
Guillaume Fleury (stroke), Eugene Afanassiev, Matthew Lowe, Matt Schmidt, Joel Collins, Ben Gunn, Rory Molloy, Adrien Fleury + Libby Orr (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (7:14:25)
- Repechage 1: placed 1st (6:53:43)
- A Final: placed 3rd (7:03:31)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (7:55:33)
- Repechage 1: placed 3rd (7:22:48)
- B Final: placed 2nd (7:47:14)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (9:02:56)
- Repechage 2: placed 7th (8:42:96)
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (8:57:89)
Crew
#1
TAKA
Brendan Sheehan (stroke), Ben Mune, Zachary McEwan, Ryan Kurte, Guillaume Fleury, Ben Gunn, Thomas Houghton, Matt Schmidt + Libby Orr (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (6:53:05)
- Repechage 1: placed 3rd (6:32:05)
- A Final: placed 8th (6:59:69)
Crew
#2
TAKA
Calvin Logue (stroke), Bruno Offner, Matthew Lowe, Adrien Fleury, Joel Collins, Eugene Afanassiev, Alex Plummer, Daniel Priestley + Jordon Hinton (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:47:12)
- Repechage 1: placed 6th (7:39:89)
Crew
#1
TAKA
Claire Morrison (stroke), Cushla McCathny, Erana Tupaea, Alisa Hildreth + Katherine Englefield (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (8:34:17)
- Repechage 1: placed 4th (7:58:96)
- B Final: placed 3rd (8:08:19)
Crew
#1
TAKA
Bonnie Crooks (stroke), Charlotte Robertson, Rachael Brooks, Caitlin O'Donnell-Clarke + Libby Orr (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (8:16:47)
- Repechage 2: placed 6th (7:49:46)
- B Final: placed 3rd (7:54:99)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (8:41:68)
- Repechage 2: placed 4th (8:23:78)
- B Final: placed 7th (8:41:90)
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (9:18:20)
- Repechage 1: placed 7th (8:50:86)
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (8:47:07)
- Repechage 1: placed 7th (7:56:31)
Crew
#2
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 8th (9:26:78)
Social