Event Sponsor
There is a couple of types of results for this regatta:
~ full-featured
~ ROWMAN-based
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: HWBC
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Dave Molesworth
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Mark James
|
||||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Ron MacE
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Megan Scott
|
||||
Entity
MANU
MANU
Auckland |
Crew
#2
MANU
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
|
||||
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Kylie O'Hara & Brian Hawthorne
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
EDBC
EDBC
Waikato/BoP |
Crew
#1
EDBC
Coached by: Chick Hammond
|
||||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Dave Molesworth
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
EDBC
EDBC
Waikato/BoP |
Crew
#1
EDBC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
MANU
MANU
Auckland |
Crew
#2
MANU
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: HWBC
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Ron MacE
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Megan Scott
|
|||
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Kylie O'Hara & Brian Hawthorne
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EDBC
EDBC
Waikato/BoP |
Crew
#1
EDBC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Kylie O'Hara & Brian Hawthorne
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Michelle McKenzie & Cassie Stanford
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Peter Twigg
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jane Stanley
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
MANU
MANU
Auckland |
Crew
#2
MANU
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WNCC
WNCC
Whanganui |
Crew
#1
WNCC
Coached by: Les Sayward
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Johnny Johnson & Victoria Press
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Dave Molesworth
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: HWBC
|
|||
Entity
MANU
MANU
Auckland |
Crew
#2
MANU
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Megan Scott
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jane Stanley
|
|||
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Kylie O'Hara & Brian Hawthorne
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Tom Clark
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Michelle McKenzie & Cassie Stanford
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Peter Twigg
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Rosie Waddington
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Victoria Press
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Johnny Johnson & Victoria Press
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Rosie Waddington
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Ron MacE
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
|
|||
Entity
EDBC
EDBC
Waikato/BoP |
Crew
#1
EDBC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WNCC
WNCC
Whanganui |
Crew
#1
WNCC
Coached by: Les Sayward
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Jane Stanley
|
Social