Event Sponsor
There is a couple of types of results for this regatta:
~ full-featured
~ ROWMAN-based
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Dennis Crowley
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Loryne Howes & Brooke Williams
|
||||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
Caitlyn Withers (stroke), Bailey-Rose McIndoe, Jessie Huria, Giselle Mulholland + Kelsey Gordon (cox)
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Felicity McLachlan
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tony Nelson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Alistair Ramsbottom
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Andy Leggett
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Roy Harris
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Steve Krielen
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Katie Wardlaw (stroke), Kiryn Singh-McConnell, Ashleigh Hutton, Hannah Wright + Mikayla Brodrick (cox)
Coached by: Leanne Scully & Liz Jerrat
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rowdio
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Loryne Howes & Brooke Williams
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Andy Leggett
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Katie Wardlaw (stroke), Kiryn Singh-McConnell, Ashleigh Hutton, Hannah Wright + Mikayla Brodrick (cox)
Coached by: Leanne Scully & Liz Jerrat
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Alistair Ramsbottom
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Dennis Crowley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Felicity McLachlan
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
Caitlyn Withers (stroke), Bailey-Rose McIndoe, Jessie Huria, Giselle Mulholland + Kelsey Gordon (cox)
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rowdio
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Steve Krielen
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Steve Krielen
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Katie Wardlaw (stroke), Kiryn Singh-McConnell, Ashleigh Hutton, Hannah Wright + Mikayla Brodrick (cox)
Coached by: Leanne Scully & Liz Jerrat
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Peter Wood
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: George Russell
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Nick Waddington
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Alistair Ramsbottom
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Matthew Korn
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Stella Wilson-Staab (stroke), Kate Findlay, Jane Jeffares, Aimee Prendergast + Emma van der Maas (cox)
Coached by: T Peat
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Chloe Boerema
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Felicity McLachlan
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Steve Krielen
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Nick Waddington
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Peter Twigg
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Rachael Gallagher
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
Caitlyn Withers (stroke), Bailey-Rose McIndoe, Jessie Huria, Giselle Mulholland + Kelsey Gordon (cox)
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Peter Wood
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Felicity McLachlan
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Graeme Howells & John Williamson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: George Russell
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Chloe Boerema
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Andrew Brock & Darren Mead
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Nick Waddington
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Dennis Crowley
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Andy Leggett
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Alistair Ramsbottom
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
|
Social