There is a couple of types of results for this regatta:
~ full-featured
~ ROWMAN-based
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Event
1
B U16 2X
Sponsored by: Cooney Financial Services
Crew
#2
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Peter Abbott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (7:09:63)
- Semi-final 1: placed 5th (7:16:11)
- B Final: scratched
Event
5
B U15 4X+
Sponsored by: Gourmet Delicious - Cambridge
Crew
#2
WTLB
Coached by: Ross Cannell & Collen Tonei
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (7:37:09)
- Repechage 2: placed 7th (7:42:74)
Crew
#2
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Donovan Dennewill (stroke), Abdelwahab El Karamany, Daniel Kells, Thomas Sugden, Josua Everitt, Paul Summerfield, Jordan Hakiwai, Aaron Hawkins + Harrison Scott (cox)
Coached by: Ross Cannell & Collen Tonei
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:09:24)
- Repechage 1: placed 3rd (7:02:65)
- B Final: placed 7th (7:26:54)
Crew
#2
WTLB
Coached by: Barrie Mabbott & Rob Ansell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (7:02:60)
- Repechage 2: placed 3rd (6:56:50)
- B Final: placed 4th (7:23:25)
Event
34
B U15 4+
Sponsored by: KFC Cambridge
Crew
#2
WTLB
Coached by: Ross Cannell & Collen Tonei
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 5th (7:56:37)
- Repechage 1: placed 7th (7:38:30)
Crew
#2
WTLB
Jefferson Haldane (stroke), Paul Dorey, Anthony Lane, Nathan Davenport, James Henry, Ryan Stangroom, Alexander Radley, Russ Wilcox + Eban Jaquet (cox)
Coached by: Barrie Mabbott & Rob Ansell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (6:34:32)
- Repechage 2: placed 1st (6:15:69)
- A Final: placed 5th (6:29:42)
Crew
#2
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Peter Abbott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 4: scratched
Event
42
B U15 2X
Sponsored by: McEntee Hire
Crew
#2
WTLB
Coached by: Ross Cannell & Collen Tonei
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (8:08:56)
Event
44
B U18 8+
Sponsored by: Aon
Crew
#2
WTLB
George Grieve (stroke), Adam Botterill, Leighton Morris, Daniel R, Andrew Kouryatnikov, Nik Blackburn, Rory McGahan, Charles Bradley + Antony Zouch (cox)
Coached by: Mike Stanley & Peter Abbott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (6:31:84)
- Repechage 2: placed 4th (6:10:03)
Social