Event Sponsor
There is a couple of types of results for this regatta:
~ full-featured
~ ROWMAN-based
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
||||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Bill Caldwell
|
||||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Dennis Skipper
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
||||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Duncan Bydeley
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: John Symes
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
||||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#2
HORO
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: HWBC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#2
HORO
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pat Spriggens
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Downs
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Bill Caldwell
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Rod Calder & Mike Buchanan
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Craig Wilde
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: James Coote
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Dennis Skipper
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: HWBC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WNCC
WNCC
Whanganui |
Crew
#1
WNCC
Coached by: Les Sayward
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
WNCC
WNCC
Whanganui |
Crew
#1
WNCC
Coached by: Les Sayward
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Rod Calder & Mike Buchanan
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Craig Wilde
|
|||
Entity
PAKU
PAKU
Auckland |
Crew
#1
PAKU
Coached by: Monty Wawatai
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Owen Murray
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pat Spriggens
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Andrew McCowan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Dennis Skipper
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#2
HORO
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WNCC
WNCC
Whanganui |
Crew
#1
WNCC
Coached by: Les Sayward
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Bill Caldwell
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Downs
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Rod Calder & Mike Buchanan
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Owen Murray
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: HWBC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Craig Wilde
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Kevin O'Hagan
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Owen Murray
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Andrew McCowan
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Duncan Bydeley
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pat Spriggens
|
|||
Entity
PAKU
PAKU
Auckland |
Crew
#1
PAKU
Coached by: Monty Wawatai
|
|||
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Kevin O'Hagan
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Downs
|
Social